USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Як бізнес повертатимуть зі спрощеної системи оподаткування: Роз’яснення ДПС

Бізнес, який був зареєстрований до 1 квітня 2022 року, буде повернуто на звичайну систему оподаткування автоматично
Податок
Джерело: відкриті джерела

Хоча закон про скасування спрощеної 2% системи оподаткування ще не ухвалений, Державна податкова служба вже надала роз'яснення, як бізнес повертатимуть на звичайну систему оподаткування. Відповідне роз’яснення вже є на сайті ДПС.

Зазначається, що жодних проблем або труднощів гарантовано не буде лише у підприємців, які були зареєстровані до 1 квітня 2022 року. Такий бізнес буде повернуто на звичайну систему оподаткування автоматично.

"Після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України платники єдиного податку третьої групи, які на день припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України використовували особливості оподаткування, з першого дня місяця, наступного за місяцем припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, втрачають право на використання особливостей оподаткування, і автоматично вважаються такими, що застосовують систему оподаткування, на якій такі платники податку перебували до обрання особливостей оподаткування, передбачених пунктом 9 підрозділу 8 розділу XX "Перехідні положення" Кодексу", – йдеться в повідомленні.

Водночас новоутворені суб’єкти господарювання переходитимуть зі спрощеної системи з певними особливостями. Новоутвореними вважаються суб'єкти господарювання, які почали вважатися платником єдиного податку третьої групи, починаючи з 1 квітня 2022 року.

Таким підприємцям доведеться подавати заяву. Причому термін її подання спливає сьогодні, 15 червня.

"Згідно з абзацом 2 підпункту 298.6 пункту 298 Кодексу у разі зміни ставки єдиного податку заява подається платником єдиного податку третьої групи не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку календарного кварталу, в якому буде застосовуватися така ставка", – роз'яснили в ДПС.

Суб’єкти господарювання, які були платниками податку на прибуток, але після скасування спрощеної системи з особливостями мають намір залишитися платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 або 5% (за умови відповідності критеріям, зокрема щодо граничного обсягу річного доходу – 7,5 млн гривень для третьої групи), мають подати до контролюючого органу дві заяви. Крайній строк подачі одного – також 15 червня:

  • у першій необхідно заповнити пункт 5.5 "Відмова від спрощеної системи оподаткування";
  • у другій (яку необхідно подати за 15 календарних днів до початку III кварталу 2023 року) – заповнити пункт 5.1 "Обрання або перехід на спрощену систему оподаткування" з 01.07.2023 та підпункт 5.1.1, у якому зазначити третю групу та обрану ставку єдиного податку залежно від реєстрації платником ПДВ.

При цьому податківці звертають увагу, що платник на загальній системі може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви один раз протягом календарного року.

Тобто платники податку на прибуток, які обрали спрощену систему з особливостями у 2023 році, не зможуть скористатися можливістю повторно зареєструватися платниками єдиного податку третьої групи зі ставкою 3 або 5% у 2023 році.

Читайте також:
У разі блекаутів український бізнес зможе імпортувати електроенергію У разі блекаутів український бізнес зможе імпортувати електроенергію
Від початку війни по Україні переїхали 7820 компаній Від початку війни по Україні переїхали 7820 компаній
СБУ знешкодила рейдерську банду, яка хотіла захопити паркувальний бізнес у Києві СБУ знешкодила рейдерську банду, яка хотіла захопити паркувальний бізнес у Києві
Низка компаній припинила рекламні контракти з соцмережею Ілона Маска Низка компаній припинила рекламні контракти з соцмережею Ілона Маска