USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 6 3 1 0 (+1160)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.30

Війна в Ізраїлі може призвести до підвищення попиту на золото та долар, – Reuters

Експерти кажуть, що долар зростатиме в ціні
золото і долар
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Війна в Ізраїлі, на який напало терористичне угруповання ХАМАС від ранку 7 жовтня і захопило заручників, і де оголосили про надзвичайний стан, може спричинити зростання геополітичних ризиків. Крім того, спонукати інвесторів до переходу до безпечних активів, таких як золото і долар, повідомляє Reuters.

Видання пише, що інвестори уважно стежать за подіями на Близькому Сході, щоб оцінити геополітичні ризики для ринків. На думку аналітиків, таке зростання може призвести до купівлі таких активів, як золото і долар, і потенційно підвищити попит на американські казначейські облігації, які активно розпродали.

"Це хороший приклад того, чому людям потрібно мати золото у своїх портфелях. Ідеальне страхування від міжнародних потрясінь", – сказав головний ринковий економіст Spartan Capital Securities Пітер Карділло.

До того ж експерт передбачив, що долар буде зростати в ціні.

"Кожного разу, коли виникають міжнародні потрясіння, долар зміцнюється", – зазначив Карділло.

Натомість головний економіст Annex Wealth Management Браян Якобсен сумнівається, наскільки сильно це вплине на ціну на нафту, дарма, що Іран збільшує видобуток нафти.

Новини за темою: Війна в Ізраїлі вигідна Росії, бо відвертає увагу від України, – Дуда

"Чи є це масовим ринковим моментом, чи ні, залежить від того, як довго це триватиме і чи будуть інші втягнуті в конфлікт", – уточнив Якобсен.

Що передувало?

Нагадаємо, терористичне угруповання ХАМАС завдало масованого ракетного удару по Ізраїлю, захопило заручників і прагне бути лідером й головним захисником палестинського народу. Таку думку в ефірі UWN висловив ізраїльський політолог, підполковник запасу ЦАХАЛ Аріє Зайден.

За словами експерта, ХАМАС опинився в ситуації, коли, з одного боку, повинен, а з другого боку – виграє і "хоче бути лідером, головним захисником палестинського народу".

"Це дуже виграшна позиція, коли терористи говорять: "Ми єдині, мусульмани, які захищають не просто Аль-Аксу, тобто третю по важливості святиню ісламу, а ще і єдині захисники палестинського народу, і єдині, які приведемо його до незалежності, а потім знищимо Ізраїль". У таку гру грає ХАМАС. І, думаю, що угруповання не зовсім зрозуміло, якою міцною буде відповідь Ізраїля", – припускає Зайден.

Новини за темою: Атака ХАМАС на Ізраїль є провалом спецслужб країни, – Ус

Читайте також:
Крим може стати непридатним для ролі плацдарму російської армії, – ISW Крим може стати непридатним для ролі плацдарму російської армії, – ISW
Білорусь таємно постачала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією по ОДКБ, – ЗМІ Білорусь таємно постачала зброю Азербайджану, попри партнерство з Вірменією по ОДКБ, – ЗМІ
Україна знаходиться на п'ятому місці в рейтингу найменш мирних країн світу Україна знаходиться на п'ятому місці в рейтингу найменш мирних країн світу
Удари України по РФ західною зброєю не перетинають Удари України по РФ західною зброєю не перетинають "червоні лінії" Москви, – Путін змінює риторику