USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

В Україні протягом трьох років зареєстрували 739 осіб із залежністю від азартних ігор

Для людей, що потрапили до реєстру, обмеження діють на термін від шести місяців до трьох років
Азартні ігри
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

В Україні за період з 2021-го по 2023 рік було зареєстровано 739 лудоманів. Про це інформує платформа для роботи з відкритими даними Опендатабот.

"Так, лише протягом січня – березня цього року до реєстру було включено 229 людей. Для порівняння, за весь 2022 рік до реєстру лудоманів внесли 315 осіб. Це було найбільше поповнення переліку за всі роки легальної роботи грального бізнесу в Україні. Дані за перші місяці 2023 року свідчать про те, що торішні показники можуть бути перевершені", – йдеться в повідомленні.

Кількість лудоманів
Джерело: Опендатабот

За весь час офіційної роботи гральних закладів лише 68 громадян було виключено з реєстру лудоманів – 60 людей у 2022 році та 8 осіб за перші три місяці поточного року. В усіх випадках підставою для виключення стало закінчення строку обмеження.

"Наразі в Україні немає чіткої статистики щодо реальної кількості громадян з ігровою залежністю, а цифри з відповідного реєстру не відображають повної картини – зокрема, людей, що грають в онлайн-казино", – йдеться в повідомленні.

Реєстр осіб, яким обмежено доступ до гральних закладів та участь в азартних іграх, був створений для боротьби з лудоманією в Україні після того, як парламент легалізував азартні ігри в Україні у 2020 році. 

Наразі в реєстрі лудоманів українці можуть опинитися у трьох випадках: самостійно подавши заяву на самообмеження, якщо таку заяву подадуть рідні, а також за рішенням суду. Важливо, що для лудоманів в Україні передбачені лише тимчасові заборони на відвідування гральних закладів – на термін від шести місяців до трьох років. По завершенню термінів дія цих обмежень автоматично припиняється. Зразки заяв про внесення до реєстру лудоманів розміщено на сайті КРАІЛ.

До речі, наприкінці минулого року в Україні зафіксували новий антирекорд з офіційно зареєстрованих безробітних – 191 тисячу осіб.

Читайте також:
В Україні контролюватимуть рекламу азартних ігор В Україні контролюватимуть рекламу азартних ігор