USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Учасникам "Армії відновлення" можуть збільшити оплату праці

Оплата за роботу в "Армії відновлення" може досягти 10 650 гривень на початку 2024 року
Салтівка відновлення _2

Відновлювальні роботи в найбільш постраждалому від російських обстрілів житловому масиві в Харкові - Північній Салтівці, 17 січня 2023 р. Фото Марієнко Андрій / УНІАН

Джерело: Уніан

В уряді обговорюють збільшення оплати праці в межах проєкту "Армія відновлення". Про це йдеться на сайті Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Зазначається, що зараз розглядається збільшення оплати праці до 1,5 мінімальної зарплати.

На сайті відомства не вказують суму і не уточнюють, на яку мінімальну зарплату спираються, – цього року чи наступного.

Яка мінімальна зарплата в Україні?

Планується, що у 2024 році мінімальна зарплата підвищуватиметься у два етапи. З 1 січня — до 7100 гривень, а з 1 липня вона становитиме 8000 гривень, повідомляли раніше у Міністерстві фінансів.

Відповідно, оплата за роботу в "Армії відновлення" може досягти 10 650 гривень на початку 2024 року та 12 000 вже влітку.

Що таке "Армія відновлення"?

Люди, які з різних причин залишилися без роботи під час війни, можуть долучитись до "Армії відновлення" через виконання суспільно корисних робіт з відбудови країни. 

Зокрема, це може бути така робота:

  • розбір завалів та відновлення будинків, пошкоджених унаслідок бойових дій;
  • заготівля дров для військових і населення;
  • розвантаження гуманітарної допомоги;
  • укріплення дамб;
  • розчищення автомобільних доріг від завалів;
  • надання допомоги переселенцям, людям з інвалідністю, літнім людям.

А втім, це не означає, що людина, яка прийшла до центру зайнятості, одразу буде залучена до таких робіт. Перші 30 днів у статусі безробітного їй шукають роботу за спеціальністю. Тільки якщо за цей час людині не вдалося знайти роботу, їй запропонують долучитися до "Армії відновлення".

Скільки людей залучені до "Армії відновлення"?

Станом на серпень до виконання суспільно корисних робіт у межах проєкту "Армія відновлення" з моменту його старту восени 2022 року було залучено майже 48 тисяч безробітних.

Лідером серед регіонів є Харківщина, де до виконання суспільно корисних робіт залучені понад 9 тисяч безробітних, зазначила Бережна. 

Також серед найбільш активних учасників – Полтавщина (7037), Донеччина (5734), Чернігівщина (5152) та Київщина (5140).

Читайте також:
Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів Країни G7 вводять повну заборону на прямі постачання російських алмазів
"Остання двіжуха": Історія двох братів, яких назавжди розлучила війна
Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних Росія продовжує вербувати непальців на війну в Україну: Тамтешня поліція затримала 10 підозрюваних
Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах Нардепи пропонують Раді заборонити військовим публікувати відео в соцмережах