У лави Збройних сил України мобілізовані співробітники 83% компаній, майже половина – критичні спеціалісти. Про це свідчать результати опитування Європейської Бізнес Асоціації (ЄВА).
Серед компаній, співробітники яких захищають Україну, у 51% мобілізовано до 10% від військовозобов’язаних працівників, у 25% – 10–20%, у 5% – 20–40%. При цьому у 43% бізнесів мобілізовані критичні спеціалісти, зокрема інженери, ІТ-фахівці, електрики, механіки, машиністи, водії.
Згідно з даними опитування, 38% компаній зазнали безпосередніх втрат внаслідок бойових дій, ще 21% мають майно, яке залишилось на окупованих територіях.
Бізнес продовжує втрачати кошти через війну – станом на зараз 33% повідомляють про втрати до 1 млн доларів, 37% – про втрати в діапазоні 1–10 млн доларів, 10% – про втрати більше ніж 10 млн доларів.
Але все ж таки більшість (68%) компаній відновлюють повноцінну діяльність.
У січні у повному обсязі працювали 54%, а у жовтні 2022 року – 44% компаній. З деякими обмеженнями наразі продовжують працювати 31% компаній, а ще 1% – не працює взагалі.
Кількість бізнесів, що виплачують заробітні плати співробітникам у повному обсязі, залишається стабільно високою — наразі це 90% опитаних, до того ж 21% роблять авансові та бонусні виплати. До скорочення заробітних плат вдаються 10%, до звільнень – 2%, в неоплачувану відпустку відправляють співробітників 3% компаній.
Відкриття бізнесу з початку війни
Протягом року з початку повномасштабної війни українці зареєстрували понад 202 тисячі нових ФОПів.
Деякий час реєстри не працювали і відкрити ФОП було неможливо. Однак щойно функція відновилася, через застосунок "Дія" за першу добу було зареєстровано понад тисячу нових бізнесів.
У квітні 2022 року їхня кількість значно зросла до 12,6 тисячі. Відтоді кількість нових ФОПів збільшувалася, досягнувши піку у вересні – 20,1 тисячі.