USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.38
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.96
Готівка
41.00

Сповіщення про загибель військового: Міноборони опублікувало інструкцію та звернулось до громадян

Правом повідомляти про загибель воїна наділені тільки ТЦК СП, які спеціально навчені таким комунікаціям
ЗСУ
Джерело: відкриті джерела

Родичі не повинні дізнаватись про загибель військовослужбовця з інтернету. На цьому наголосила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

"У ЗСУ є порядок оповіщення родичів про загибель військовослужбовця. Правом повідомляти цю інформацію наділені ТЦК СП. Не командири, не побратими, не офіційні сторінки бригад тощо", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що працівники ТЦК СП мають досвід та спеціально навчені таким комунікаціям.

"Якщо тіло не знайдено, тоді родині повідомляється, що військовослужбовець зник безвісти за певних обставин. Такий військовослужбовець в обліку буде зі статусом "безвісти зниклий". А от коли знайдено та ідентифіковано тіло, тоді повідомляється про загибель", – додали в Міноборони.

Маляр розповіла, що в нас вже був випадок, коли бачили свідки загибель, але тіло не знайшли. Згодом військовослужбовець виявився живим.

Тому Міноборони закликає з поваги до родичів дотримуватись простих правил: 

  • сповіщати публічно після того, як ТЦК СП повідомить родичам про загибель чи зникнення безвісти;
  • повідомляти коректно статус – "загиблий" чи "безвісти зниклий".

Втрати України у війні

Глава Міноборони України Олексій Резніков повідомив, що загальна кількість втрат української армії у війні менша, ніж жертв лютневих землетрусів у Туреччині.

"У нас, звичайно, є жертви, тому що ми на війні. Але вони критично менші за російські. Я не можу назвати вам цифру, але можу вас запевнити, що загальна кількість менша, ніж кількість загиблих унаслідок землетрусу в Туреччині", – сказав міністр.

Як відомо, за офіційними даними турецької влади, унаслідок потужних землетрусів у лютому 2023 року загинуло понад 50 тисяч осіб.

Читайте також:
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу
Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP