Родичі не повинні дізнаватись про загибель військовослужбовця з інтернету. На цьому наголосила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.
"У ЗСУ є порядок оповіщення родичів про загибель військовослужбовця. Правом повідомляти цю інформацію наділені ТЦК СП. Не командири, не побратими, не офіційні сторінки бригад тощо", – йдеться в повідомленні.
Зазначається, що працівники ТЦК СП мають досвід та спеціально навчені таким комунікаціям.
"Якщо тіло не знайдено, тоді родині повідомляється, що військовослужбовець зник безвісти за певних обставин. Такий військовослужбовець в обліку буде зі статусом "безвісти зниклий". А от коли знайдено та ідентифіковано тіло, тоді повідомляється про загибель", – додали в Міноборони.
Маляр розповіла, що в нас вже був випадок, коли бачили свідки загибель, але тіло не знайшли. Згодом військовослужбовець виявився живим.
Тому Міноборони закликає з поваги до родичів дотримуватись простих правил:
- сповіщати публічно після того, як ТЦК СП повідомить родичам про загибель чи зникнення безвісти;
- повідомляти коректно статус – "загиблий" чи "безвісти зниклий".
Втрати України у війні
Глава Міноборони України Олексій Резніков повідомив, що загальна кількість втрат української армії у війні менша, ніж жертв лютневих землетрусів у Туреччині.
"У нас, звичайно, є жертви, тому що ми на війні. Але вони критично менші за російські. Я не можу назвати вам цифру, але можу вас запевнити, що загальна кількість менша, ніж кількість загиблих унаслідок землетрусу в Туреччині", – сказав міністр.
Як відомо, за офіційними даними турецької влади, унаслідок потужних землетрусів у лютому 2023 року загинуло понад 50 тисяч осіб.