USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10
Втрати орків: 4 0 9 0 1 0 (+770)
USD
НБУ
38.48
Готівка
38.70
EUR
НБУ
41.73
Готівка
42.10

Рада проголосувала за збільшення чисельності НАБУ

Це була рекомендація Європейської комісії щодо боротьби з корупцією в Україні
НАБУ
Джерело: відкриті джерела

Верховна Рада проголосувала вцілому за закон (законопроєкт №10203-1) "Про НАБУ" щодо посилення інституційної спроможності Національного антикорупційного бюро України. Про це повідомила низка народних депутатів.

Таке рішення підтримали 332 парламентарі.

Законом збільшується гранична чисельність центрального та територіальних управлінь Бюро на 300 осіб (з 700 до 1000). У тому числі збільшується кількість начальницького складу з 500 до 750 осіб.

Згідно з документом, НАБУ має збільшити свою чисельність протягом трьох років, по 100 детективів щороку.

Це була рекомендація Європейської комісії щодо боротьби з корупцією в Україні і є обов’язковою передумовою для початку перемовин щодо вступу України до Єросоюзу.

Ввечері 8 грудня президент Володимир Зеленський підписав закон.

Хто керує НАБУ?

6 березня Кабінет міністрів призначив нового директора Національного антикорупційного бюро. Ним став Семен Кривонос.

Його призначили главою Національного антикорупційного бюро України на сім років. Першим очільником органу був Артем Ситник. Його повноваження закінчилися у квітні 2022 року.

Чим займається НАБУ?

НАБУ розслідує корупційні та інші кримінальні злочини, вчинені за участі топпосадовців на території України.

Його створили у 2015 році з метою розслідування корупції в колах вищого рівня державної влади.

Винесення вироку не є компетенцією НАБУ, проте бюро відправляє справу до суду.

НАБУ взагалі не може існувати без САП. Адже щоб погодити слідчі дії, підписати підозру чи звернутися до суду – це можна зробити виключно із процесуальним керівником САП.

Останні гучні справи НАБУ

НАБУ взялося за розслідування щодо виплат за електроенергію станціям на окупованих територіях.

Правоохоронці НАБУ завершили розслідування справи про злочинну групу в Одесі, до якої входить керівництво міста та правоохоронці. За даними слідства, через діяльність цієї групи місцева громада Одеси зазнала збитків на 689 мільйонів гривень.

НАБУ і САП викрило помічника чинного народного депутата України на отриманні неправомірної вигоди за внесення даних в систему "Шлях", що фактично надає дозвіл на перетин кордону.

Працівники Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного бюро безпеки повідомили про підозру ексдепутату Київської облради за внесення завідомо недостовірних відомостей до щорічної декларації за 2020 рік.

Чинній народній депутатці України Ользі Саладусі Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) повідомили про підозру у внесенні недостовірних відомостей до е-декларації за 2020 рік. Чиновниця не вказала будинок на суму 1,8 млн гривень.

Читайте також:
Рада ухвалила євроінтеграційний закон про лобізм Рада ухвалила євроінтеграційний закон про лобізм
Парламентський комітет підтримав перейменування Новомосковська, Южноукраїнська та ще 26 населених пунктів Парламентський комітет підтримав перейменування Новомосковська, Южноукраїнська та ще 26 населених пунктів
Військовим можуть заборонити публікувати відео в соцмережах: Нардепи підтримали проєкт за основу Військовим можуть заборонити публікувати відео в соцмережах: Нардепи підтримали проєкт за основу
Рада дозволила постачальникам ЗСУ отримувати прибуток Рада дозволила постачальникам ЗСУ отримувати прибуток