USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 5 6 4 0 (+960)
USD
НБУ
38.05
Готівка
38.45
EUR
НБУ
41.20
Готівка
41.90

Постачання неякісного одягу ЗСУ на 25 млн гривень: Директору київського приватного підприємства повідомили про підозру

Наразі керівнику підприємства обрали запобіжний захід
затримання_2
Затримання директора підприємства
Джерело: Офіс Генерального прокурора

Директору приватного підприємства, який поставив Збройним силам України неякісний одяг на 25 мільйонів гривень, Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону повідомила про підозру.

За даними слідства, наприкінці 2022 року підозрюваний уклав договір з однією із військових частин у Києві на поставку зимового форменого одягу для захисників України.

"Гроші для забезпечення одягом підрозділів ЗСУ виділили на підставі рішень КМВА з бюджету місцевої адміністрації. Поставлений одяг виявився неякісним, не відповідає затвердженим технічним умовам та не може використовуватися за цільовим призначенням у війську. Внаслідок протиправних дій підозрюваного державі заподіяли понад 25 млн грн збитків", – йдеться у дописі.

Наразі керівнику підприємства обрали запобіжний захід.

Затримання директора підприємства
Джерело: Офіс Генерального прокурора

Корупційні скандали

Рік назад у мережі з'явилися публікації документів Міноборони, за якими відомство закуповувало продукти вдвічі-втричі вищі за ринкові. Унаслідок кількох розкритих злочинних схем деяких чиновників було звільнено, а кільком особам висунули обвинувачення і навіть обрали запобіжний захід у вигляді арешту.

Пізніше Олексій Резніков пообіцяв проведення внутрішньої перевірки та покарання винних і реформувати систему харчування в армії.

Новини за темою: Українські компанії отримали мільярди коштів на зброю, але не виконали поставки і вивели кошти з країни, – ЗМІ

Також відомство оприлюднило додатки до договорів про вартість послуг з організації харчування ЗСУ, а також ціни на продукти в каталозі, які закуповують постачальники.

Крім того, повідомлялося, що правоохоронці оголосили підозру посадовцю Міністерства оборони України, оскільки вважають його причетним до розкрадання 5 мільйонів гривень під час будівництва казарм для ЗСУ.

Схожа історія із закупівлями

Також журналісти з’ясували, як ціна військового екіпірування для Міноборони у 2022 році збільшилася утричі під час доправлення. 

Міноборони восени 2022 року уклало контракт із турецькою фірмою Vector avia hava araçlari на поставку зимового одягу. За даними джерел ZN.UA, ця фірма лише у жовтні – грудні ввезла до України з Туреччини 233 тис. курток на 20 млн доларів і 202 тис. штанів на 13 млн доларів. 

Ціна була прийнятною як для зимового одягу. Куртки від турків йшли по 86 доларів. Інший постачальник з Болгарії віз для Міноборони з Китаю куртки по 95 доларів. Але проблема в тому, що з Туреччини насправді їхали не зимові куртки, а літні.

Новини за темою: Міноборони замовило в українських виробників кращий і дешевший одяг для ЗСУ, ніж у турецьких

Згодом ще заявляли, що в Міністерстві оборони України не здійснювали закупівлю форми для підрозділу ТрО Збройних сил України, щодо якої проводиться розслідування. 

Проте журналісти-розслідувачі підтвердили, що куртки для військових, які закупили для зимового сезону–2022/2023, купувалися за завищеними цінами у турецьких компаній. Водночас представники антикорупційної Ради при Міноборони заявляють, що куртки для ЗСУ насправді є зимовими, а не літніми, як писали деякі ЗМІ. 

Читайте також:
Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті Сирський анонсував кадрові зміни серед командирів бригад та розповів про ситуацію на фронті
ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський ЗСУ подекуди відновлюють втрачені позиції на Авдіївському напрямку, – Тарнавський
Не боятися воювати: Захисник розповів про завдання на фронті Не боятися воювати: Захисник розповів про завдання на фронті
Зеленський змінив командувача Сил логістики ЗСУ Зеленський змінив командувача Сил логістики ЗСУ