USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80
Втрати орків: 5 5 6 6 5 0 (+1030)
USD
НБУ
40.88
Готівка
41.20
EUR
НБУ
44.38
Готівка
44.80

Фактично 2,5 тисячі працівників та їх сім'ї, які проживають на лінії вогню, "поставлені на межу виживання і злиднів", – директор ТОВ "Краснолиманське" про блокування рахунків

За останні два роки з початку ведення бойових дій було виплачено понад 1,3 мільярда гривень податків. Зарплата працівникам була піднята у два-три рази
шахта
Шахта
Джерело: відкриті джерела

Протягом останніх років ТОВ "Краснолиманське" входило до трійки лідерів з вуглевидобутку, сплачувало податки та виплачувало зарплатню (яка була піднята у кілька разів). Нині ж, заблокувавши рахунки підприємства, фактично 2,5 тисячі працівників та їх сім'ї, які проживають на лінії вогню, "поставлені на межу виживання і злиднів". Такі факти під час судового засідання, яке транслював телеканал ТАК TV, навів директор підприємства Анатолій Руденко.

""Краснолиманське" – підприємство, яке входить до трійки лідерів з вуглевидобутку. І ці результати, на жаль, нам доводилося досягати кілька разів, відновлюватися з нуля. За останні два роки з початку ведення бойових дій було виплачено понад 1,3 мільярда гривень податків. Зарплата працівникам була піднята у два-три рази. За цією зарплатою теж саме ці люди заплатили податки. За результатами роботи підприємств залежить життя цілого регіону. І дуже просто знущально звучить, коли прокурор каже, що "ми в цій зоні не можемо допитати людей, працівників", а ми примудрялися видобувати вугілля, платити податки і організувати життя в цьому місці. На сьогодня, блокувавши роботу підприємства, які державні інтереси ви переслідуєте? Ви перекреслили всі державні інтереси. Ви переслідуєте інтереси якихось структур, які є конкурентами", – говорить Руденко.

Очільник підприємства звернув увагу судді і на те, що на сьогодні 2,5 тисячі людей не будуть отримувати зарплату, бо ж рахунки підприємства заблоковані і неможливо без матеріалів, без якихось додаткових робіт видобувати вугілля.

"2500, шановний суддя. Ці люди не будуть отримувати зарплату, а з урахуванням сімей – це 10 тисяч осіб на сьогодня поставлені на межу виживання і злиднів. Це в тих умовах, там де щодня вибухає, там де гинуть люди і так далі", – додає очільник підприємства.

Й наголошує: протягом тривалого часу підприємство двічі розоряли і грабували. Керівництвом підприємства було подано заяви в усі інстанції з чіткими явними доказами. Власне, саме звідти беруть своє коріння ті проблеми, які є сьогодні на державному підприємстві.

"Ви сьогодні намагаєтеся перекласти з хворої голови на здорову все це. Просто якась ганьба", – резюмував він.

Варто нагадати, що до початку тиску на бізнес – блокування всіх рахунків підприємств бізнесмена Кропачова – шахта "Краснолиманська" видобувала більше, ніж всі вугільні підприємства України, які отримують дотації з держбюджету. Примітно, що шахта "Краснолиманська" – єдина, яка не отримувала дотацій, натомість її повністю утримувало ТОВ "Краснолиманське".

Ба більше, попри тиск на бізнес, шахта "Краснолиманська" щомісяця видобуває від 80 до 100 тисяч тонн вугілля. Таке вугілля повністю відповідає якості та вимогам українських теплоелектростанцій.

Нині ж правоохоронці паралельно зі звинуваченнями на адресу ТОВ "Краснолиманське" щодо нібито несплати податків підприємством намагаються через суд анулювати дозвіл на видобування корисних копалин, який виданий ще у 2003 році.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Напередодні – 4 червня – запобіжний захід залишили без змін бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою.

Так само залишається під вартою і представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко. Київський апеляційний суд 6 червня не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу.

26 червня апеляційний суд не задовольнив і апеляцію про зміну запобіжного заходу директору ТОВ "Краснолиманське" Анатолію Руденку

Зауважимо, нині відомо що працівники ДБР можуть бути причетні до фальсифікації документів у справі ТОВ "Краснолиманське" та Віталія Кропачова. Кримінальне провадження за цим фактом вже відкрито

Читайте також:
Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави
Росія на 14 років тюрми засудила співробітника ОБСЄ, який працював в окупованому Донбасі Росія на 14 років тюрми засудила співробітника ОБСЄ, який працював в окупованому Донбасі
Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського Трагедія MH17: Кропачов є фактично ворогом Росії, адже у 2014 році передав до Києва докази збиття малайзійського "Боїнгу" російськими терористами
По інший бік звинувачень: Яким насправді є Кропачов – бізнесмен, меценат, ворог Росії По інший бік звинувачень: Яким насправді є Кропачов – бізнесмен, меценат, ворог Росії