USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20
Втрати орків: 5 7 2 3 0 0 (+950)
USD
НБУ
41.20
Готівка
41.50
EUR
НБУ
44.68
Готівка
45.20

Антикорупційний комітет виявив низку проблем у новому законопроєкті про мобілізацію

Міністерство оборони погодилося з висловленими зауваженнями
Рада
Верховна Рада
Джерело: відкриті джерела

Антикорупційний комітет ВР виявив низку проблемних норм, які можуть призвести до корупційних ризиків у законопроєкті №10378 про мобілізацію. Про це написала голова комітету Анастасія Радіна у Facebook.

"Міністерство оборони погодилося з висловленими зауваженнями. Спільно з профільним комітетом, комітетом зі здоров'я нації та іншими колегами вже працюємо над зміною процедур і підходів", – зазначила вона.

Радіна наголосила, що "мобілізація має бути справедливою, передбачуваною – і без корупційних дірок".

Так, комітет зокрема пропонує:

  1. Відмовитися від покладання на органи місцевого самоврядування обов'язку "забезпечити прибуття" військовозобов'язаних до військкомату. ОМС можуть забезпечувати транспорт, але не можуть застосовувати примус.
  2. Чітко визначити, в які строки і за яких умов ТЦК може ініціювати внесення військовозобов'язаних до реєстру боржників з подальшими обмеженнями на розпорядження майном тощо.
  3. Прибрати право районних (міських) комісій з направлення для проходження військової служби, а також комісій вищого рівня на власний розсуд надавати громадянам відстрочки від направлення на базову військову службу (не плутати з мобілізацією).
Новини за темою: Нові підстави для звільнення та демобілізація строковиків: З’явились альтернативні проєкти про мобілізацію

Водночас у комітеті додали, що питань, які потребують ретельного доопрацювання, у законопроєкті набагато більше.

"Насамперед щодо подолання корупції у ЛКК та МСЕК. Доопрацювати потрібно і процедури підтвердження інших обставин, які є підставами для відстрочки від мобілізації", – розповіла Радіна.

Передісторія

Новий законопроєкт про мобілізацію та військовий облік зареєстрували у Верховній Раді пізно ввечері 25 грудня. Тепер його мають розглянути в комітетах, а потім проголосувати у двох читаннях. Детальніше ми розписали тут.

Головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний дав пресконференцію, на якій роз’яснив законопроєкт.

Адвокатка в ефірі UWN зазначила, що новий законопроєкт передбачає порушення конституційних прав громадян України.

Forbes із посиланням на одного з депутатів зі "Слуги народу" повідомив, що документ ще можуть відправити на доопрацювання.

Представник Сухопутних військ Володимир Фітьо теж заявляв, що законопроєкт потребує доопрацювання.

Згодом з’явилися ще два альтернативних законопроєкти.

Антикорупційний комітет Ради дійшов висновку, що урядовий проєкт закону містить корупційні ризики. У науково-експертному висновку до документа зокрема зазначається, що із проєкту не зрозуміло, яким чином визначатиметься, хто із військовозобов’язаних осіб, які працюють в органах державної влади, підлягатимуть бронюванню. А також не встановлені критерії, за якими має бути надано таке бронювання.

Читайте також:
Не мовчатиму про страждання в Газі, - Гарріс закликає Нетаньягу до припинення вогню Не мовчатиму про страждання в Газі, - Гарріс закликає Нетаньягу до припинення вогню
Закон про мобілізацію підштовхнув зайняти людей активну позицію і почати шукати себе в українському війську, - речник Міноборони Закон про мобілізацію підштовхнув зайняти людей активну позицію і почати шукати себе в українському війську, - речник Міноборони
Рада розгляне законопроєкт про економічне бронювання у серпні-вересні Рада розгляне законопроєкт про економічне бронювання у серпні-вересні
Перші сім увʼязнених жінок приєдналися до лав ЗСУ Перші сім увʼязнених жінок приєдналися до лав ЗСУ