USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 5 1 1 0 (+1270)
USD
НБУ
36.66
Готівка
37.35
EUR
НБУ
39.65
Готівка
40.65

Верховний суд підтвердив неможливість повернення ПриватБанку колишнім власникам

Судова тяганина продовжувалась із 2019 року
Приватбанк

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Велика палата Верховного суду залишила в силі ухвалу суду першої інстанції згідно з якою колишні власники ПриватБанку не зможуть повернути акції банку, які перейшли у власність держави. Про це на своїй сторінці у Facebook написав голова НБУ Андрій Пишний.

Він наголосив, що завдяки нинішній ухвалі буде закрито ще понад 40 подібних судових справ.

"Їх ініціювали колишні власники, щоб незаконно повернути собі ПриватБанк. І це в той час, коли держава витратила на порятунок банку від фінансового краху, спричиненого діями тих же колишніх власників, понад 155 мільярдів гривень", – зазначив голова Нацбанку.

Історія судової тяганини

У грудні 2019 року колишній голова правління ПриватБанку Олександр Дубілет подав позов до господарського суду Києва, щоб визнати недійсними договори купівлі-продажу акцій банку. Відповідачами по справі були ПриватБанк, Мінфін, Фонд гарантування вкладів і треті особи – Нацбанк та Кабмін.

Дубілет намагався оскаржити договір купівлі-продажу акцій неплатоспроможного ПриватБанку, внаслідок якого держава набула у власність 100% акцій банку та витратила на його докапіталізацію понад 155 млрд гривень.

2 червня 2021 року господарський суд Києва закрив провадження по цій справі. Ексголова правління ПриватБанку оскаржив це рішення.

11 жовтня 2021 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив апеляційну скаргу Дубілета та направив справу до суду першої інстанції для продовження розгляду. 

У відповідь Кабінет міністрів України, ПриватБанк та Міністерство фінансів України подали касаційні скарги на рішення суду апеляційної інстанції. 

У травні 2022 року суди поновили свою роботу і в результаті 15 лютого 2023 року Велика палата Верховного суду підтримала правову позицію уряду, Національного банку, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, ПриватБанку та Міністерства фінансів.

Раніше ми писали, що за 10 місяців 2022 року прибуток українських банків скоротився більш ніж у п'ять разів. Першість по прибутках утримує ПриватБанк з прибутком у 17,8 млрд гривень. Це на 33% менше, аніж торік. Але загалом саме частка Привату складає 59% прибутку усіх банків з додатковим капіталом.

Читайте також:
Зеленський схвалив підвищення податку на прибуток банків Зеленський схвалив підвищення податку на прибуток банків
Вибух у Шевченківському райсуді Києва: Суд виніс вирок офіцеру та сержанту НГУ Вибух у Шевченківському райсуді Києва: Суд виніс вирок офіцеру та сержанту НГУ
Можна судити: У США дозволили притягти Трампа до відповідальності за штурм Капітолію Можна судити: У США дозволили притягти Трампа до відповідальності за штурм Капітолію
Ексберкутівцю Лободі дали чотири роки умовно, – рішення суду Ексберкутівцю Лободі дали чотири роки умовно, – рішення суду