USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Держаудитслужба попередила про ризик аварії на Поштовій площі у Києві: В КМДА кажуть, що станція метро "Поштова площа" працює у звичайному режимі

У Держаудитслужбі уточнюють, що ще торік попереджали про можливі транспортні проблеми на Поштовій площі
Метро
Київський метрополітен
Джерело: Вечірній Київ

Станція метро "Поштова площа" працює у звичайному режимі як для пасажирських перевезень, так і для цілодобового укриття населення під час повітряної тривоги. Про це інформує пресслужба Київської міської державної адміністрації.

Зазначається, що станція "Поштова площа", зокрема й перегінні тунелі, що примикають до неї, перебувають у належному технічному стані. Ризики щодо підтоплення, закриття станції на ремонт чи реконструкцію відсутні.

"Фахівці метрополітену провели позаплановий огляд та обстеження споруд, за результатами яких деформацій не виявлено", – йдеться у повідомленні.

У КМДА також закликали експертів і блогерів не маніпулювати темою роботи київського метрополітену, а медіа – використовувати перевірену інформацію з офіційних джерел.

"Вкотре наголошуємо, що подібні провокаційні заяви щодо стану метро створюються з метою посіяти паніку та грають на руку ворогу в інформаційній війні", – додали в КМДА.

У департаменті також нагадали, що підземний пішохідний перехід станції "Поштова площа" відокремлений капітальною (цегляною) перегородкою від майбутнього об’єкта багатофункціонального призначення.

Що кажуть в Держаудитслужбі?

У відомстві заявляють, що повідомляли столичну владу про можливі проблеми на Поштовій площі ще у 2023 році.

"Під час її комісійного огляду, де досі залишається незавершеним будівництво наземних об’єктів – торгівельного комплексу з підземним музеєм, виявлені недовиконані роботи з гідроізоляції, водовідведення та водопониження. Також були зафіксовані ознаки корозії металу та руйнування захисного шару бетону. Фахівці Держаудитслужби дійшли висновків, що технічний стан об’єкта постійно погіршується, а його подальша експлуатація без консервації чи добудови вкрай небезпечна. Під загрозою руйнації опинився практично весь інфраструктурний вузол, яким є Поштова площа", – йдеться у повідомленні.

Зазначається також, що профільний департамент КМДА був попереджений про те, що недовиконані роботи можуть призвести до проблем із функціонуванням станції метро "Поштова площа".

"Зважаючи на зазначене, аудитори в межах своєї компетенції рекомендували провести необхідні протиаварійні роботи. Адже  будь-які зволікання з усунення порушень могли стати причиною ще гірших наслідків: просідання фундаментів навколишніх споруд (зокрема будівлі Держаудитслужби), пошкодження тунелю метро і закриття станції", – уточнили в Держаудитслужбі.

Також там наголошують на тому, що з моменту надання фахівцями Держаудитслужби рекомендацій минув майже рік, але необхідні заходи з невідомих причин так і не були проведені.

Раніше міський голова Києва Віталій Кличко повідомляв, що роботи на закритій ділянці синьої гілки метро між станціями "Либідська" та "Деміївська" йдуть за графіком і вже влітку рух поїздів на шести станціях мають відновити.

Також він спростував чутки про ймовірне закриття ще 22 станцій київського метро.

Читайте також:
Укриття у столиці за 95 млн гривень: Фірма, якій хотіли довірити будівництво, надала недостовірні дані Укриття у столиці за 95 млн гривень: Фірма, якій хотіли довірити будівництво, надала недостовірні дані
Працівник столичного банку виніс з установи 400 тисяч доларів Працівник столичного банку виніс з установи 400 тисяч доларів
Привласнив мільйони гривень, які були речовими доказами: У Києві викрили прокурора Привласнив мільйони гривень, які були речовими доказами: У Києві викрили прокурора
Австрійські міні-ТЕЦ для України: Київ закупить 15 установок вартістю понад мільярд гривень Австрійські міні-ТЕЦ для України: Київ закупить 15 установок вартістю понад мільярд гривень