USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

В Україні судитимуть Януковича і Азарова за "Харківські угоди"

Вони підозрюються у державній зраді
Янукович і Азаров
Джерело: Українська правда

Офіс генерального прокурора закінчив досудове розслідування та скерував до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо колишніх президента України та очільника уряду, які підозрюються у державній зраді (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 111 КК України). Про це повідомляє пресслужба ОГП.

Йдеться про Віктора Януковича і Миколу Азарова, які на момент підписання цих угод обіймали посади президента і прем'єр-міністра, відповідно.

Деталі

Розслідуванням встановлено, що експрезидент в порушення вимог Конституції та Закону України "Про міжнародні договори України" 21 квітня 2010 року у місті Харкові підписав від імені України угоду, якою продовжив на 25 років строк перебування Чорноморського флоту Російської Федерації на території України – АР Крим і Севастополі.

Ексголова уряду своєю чергою в порушення згаданих нормативних актів того ж дня підписав розпорядження про схвалення Кабінетом міністрів України так званих "Харківських угод" на користь Російської Федерації.

Колишні керівники держави штучно створили передумови для збільшення чисельності військ РФ на території України, їх переоснащення й модернізації та надалі – вторгнення збройних сил Російської Федерації і окупації ними АР Крим і Севастополя.

"Окупація півострова надала можливість РФ здійснити протягом 2014–2022 років нарощування особового складу та військової техніки збройних сил ЧФ РФ, а також створити нові військові частини та підрозділи ЗС РФ. Вони були застосовані державою-агресором для повномасштабного військового вторгнення 24 лютого 2022 року на територію України", – йдеться у повідомленні.

Таким чином експрезидент та колишній прем’єр-міністр обвинувачуються у діяннях, умисно вчинених на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній безпеці України – наданні РФ та її представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України.

У зв’язку з переховуванням обвинувачених на території держави-агресора, досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими Державного бюро розслідувань за спеціальною процедурою (in absentia). Тобто заочно.

Нагадаємо, ми писали, що експрезидента Януковича судитимуть за спробу захоплення державної влади у 2010 році.

Читайте також:
Низка відомих авторів подали до суду на компанію OpenAI через порушення авторських прав Низка відомих авторів подали до суду на компанію OpenAI через порушення авторських прав
Прокуратура проводить обшуки в головному офісі Прокуратура проводить обшуки в головному офісі "Укренерго"
Викрала понад 5 млн гривень: На Хмельниччині колишня керівниця банку привласнила кошти, що належали родинам загиблих військових Викрала понад 5 млн гривень: На Хмельниччині колишня керівниця банку привласнила кошти, що належали родинам загиблих військових
У Києві відкрили польовий офіс Міжнародного кримінального суду: Як це допоможе Україні? У Києві відкрили польовий офіс Міжнародного кримінального суду: Як це допоможе Україні?