USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

США можуть передати Україні касетні боєприпаси, – CNN

Остаточне рішення Білого дому очікується найближчим часом
Байден в Києві_2

Президент США Джо Байден

Джерело: Офіс Президента

Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Джо Байдена може незабаром схвалити відправку касетних боєприпасів в Україну. Напередодні вона отримала лист від двопартійної групи американських законодавців. Про це пише CNN.

За інформацією джерел, знайомих з цією справою, адміністрація Байдена "наполегливо розглядає можливість схвалення передачі спірних боєголовок касетних боєприпасів Україні".

"Безсумнівно, це значно вплине на хід контрнаступу", – сказав CNN американський чиновник.

Остаточне рішення Білого дому очікується найближчим часом. Якщо воно буде позитивним, зброя може бути включена в новий пакет військової допомоги Україні вже наступного місяця.

Видання пише, що українські чиновники підштовхують США до постачання боєприпасів ще з минулого року. Передбачається, що це допоможе скоротити чисельну перевагу Росії в артилерії.

Повідомляється, що лінії оборони росіян виявилися укріпленими краще, ніж передбачалося.

"Касетні боєприпаси, які у Сполучених Штатах залишились у великих кількостях з моменту їхнього поступового виведення з експлуатації у 2016 році, можуть допомогти українській стороні провести успішний контрнаступ", – пише видання.

У Конгресі прохання Києва щодо касетних бомб підтримували. Проте Білий дім виступав проти через міжнародний договір 2008 року, який забороняє виробництво, використання і накопичення касетних боєприпасів: їх застосування не повинно загрожувати цивільним об'єктам та мирному населенню. Цей договір ухвалили 123 країни, зокрема 28 членів НАТО.

Читайте також:
Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі Чотирьох суддів Київського апеляційного суду викрили на хабарі
США завдяки військовій допомозі Україні фінансують виробництво свого озброєння США завдяки військовій допомозі Україні фінансують виробництво свого озброєння
СБУ знешкодила рейдерську банду, яка хотіла захопити паркувальний бізнес у Києві СБУ знешкодила рейдерську банду, яка хотіла захопити паркувальний бізнес у Києві
Вступ України в НАТО: США та Німеччина досі неохоче підтримують швидке наближення до альянсу Вступ України в НАТО: США та Німеччина досі неохоче підтримують швидке наближення до альянсу