USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

США мають достатньо коштів, щоб продовжити навчати українських пілотів на F-16, – АР

Попри відсутність нових пакетів озброєння для України, Сполучені Штати навчатимуть пілотів далі
F-16

F-16. Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Сполучені Штати Америки мають достатньо грошей для того, щоб продовжувати навчати українських бійців на винищувачах F-16. Про це повідомляє АР із посиланням на начальника Нацгвардії США Дена Хокансона.

"Відсутність фінансування означає, що США не змогли надіслати Україні жодних нових пакетів зброї, попри жорстоку кампанію бомбардувань з боку Росії. Але навчання пілотів вдалося продовжити", – пояснив Хокансон.

Військовий додав, що Сполучені Штати мають ресурси та можливості, щоб продовжити навчання, яке вже розпочали.

"Якщо вирішимо збільшити це, очевидно, нам знадобляться ресурси для підготовки додаткових пілотів і наземного допоміжного персоналу", – зазначив Хокансон.

Що передувало?

Українські пілоти 25 жовтня 2023 року розпочали навчання польотів на F-16. Про це повідомляло видання Air & Space Forces з посиланням на ВПС Сполучених Штатів Америки.

За словами представника відомства, тоді "невелика кількість" українських пілотів почала навчання у 162-му авіаційному підрозділі Національної гвардії Арізони з "основ F-16".

"Навчальна програма відповідатиме базовим знанням і навичкам кожного пілота і, як очікується, триватиме кілька місяців", – сказав представник ВПС США.

162-е крило готує пілотів на базі національної гвардії Морріс, яка розташована в міжнародному аеропорту Тусон. Це єдиний підрозділ ВПС Сполучених Штатів, якому доручено навчати іноземних пілотів на F-16, що є частиною його повсякденної місії.

Крило навчило понад два десятки країн керувати F-16.

Новини за темою: Початок навчання українських пілотів на F-16 у Румунії: Ігнат роз’яснив (оновлено)

Також раніше ексміністр оборони України Олексій Резніков повідомляв, що українські пілоти, інженери й техніки уже розпочали навчання на винищувачах F-16. Так, у Данії навчаються і пілоти, і авіатори. Планується кілька хвиль навчань.

До того ж у листопаді минулого року при Міністерстві оборони України створили спеціальну структуру, яка має забезпечити процес інтеграції літака F-16 в загальну систему Сил оборони України. 

Читайте також:
У Конгресі США терміново проголосують підтримку Ізраїлю: Чого чекати Україні У Конгресі США терміново проголосують підтримку Ізраїлю: Чого чекати Україні
В Міноборони заявили, що вже працюють над законопроєктом про демобілізацію В Міноборони заявили, що вже працюють над законопроєктом про демобілізацію
Трамп підтримав допомогу Україні, але Трамп підтримав допомогу Україні, але "у форматі позики"
Україна отримає близько 140 млн доларів від США на модернізацію ППО Україна отримає близько 140 млн доларів від США на модернізацію ППО