У Міністерстві оборони Сполучених Штатів Америки знайшли помилки в оцінці надання військової допомоги Україні. Відомство вказувало суму 8,2 млрд доларів - це на два мільярди доларів перевищувало реальну вартість, пише Reuters з посиланням на бухгалтерський звіт Управління державної звітності США.
Виявилося, що похибка виникла через неправильну оцінку вартості боєприпасів, ракет та іншої зброї, відправленої в Україну. Зокрема у 2023 році співробітники використовували відновлювальну вартість замість знеціненої вартості для підрахунку мільярдних обсягів матеріалів, відправлених в Україну.
Тоді вже знаходили помилку на 6,2 мільярда доларів. І це дало можливість відправити в Україну ще більше військової допомоги.
"Однак з того часу американське Міноборони виявило ще два мільярди доларів завищеної вартості. Тому унаслідок цього Вашингтон зможе надіслати Києву додаткове озброєння на вказану суму для покриття обсягу допомоги", - йдеться у повідомленні.
Що спричинило помилки?
До таких помилок призвели кілька факторів, зазначають в Управлінні державної звітності США. Серед них - нечітке визначення вартості наданої Україні допомоги в Законі про іноземну допомогу. А також і те, що в адміністрації президента не надали конкретних вказівок щодо її оцінки.
Тож у зв'язку з цим Управління надало Пентагону сім рекомендацій і закликало його оновити свої інструкції. У Міноборони США заявили, що погоджуються і приймають ці поради.
Раніше
Як відомо, торік у травні Пентагон заявляв, що через бухгалтерські помилки було завищено вартість поставлених Україні у 2022–2023 роках озброєнь. За попередніми підрахунками, мова йшла про 3 млрд доларів. Та вже у червні справжня цифра після перерахунків виявилася більшою удвічі - 6,2 млрд доларів.
У Пентагоні згодом пояснили, чому так сталося. Мовляв, служби відомства використовували вартість обладнання, яке заміняє передану техніку, а не так звану залишкову вартість. Тож і виходило, що вартість обладнання, яке вилучили з американських запасів та надавали Україні, завищувалася.