USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Справа ТОВ "Краснолиманське": Тиск, що вчиняють по відношенню до підозрюваних, можна вважати за тортури

Такі дії – це нанесення морального страждання, фізичного страждання особі, вважає адвокатка
сізо
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

Тиск з боку правоохоронців, що здійснюється на підозрюваних у справі ТОВ "Краснолиманське", які перебувають під вартою (і які є підлеглими бізнесмена Кропачова), можна вважати за тортури. Бо ж такі дії можна вважати нанесенням морального та фізичного страждання особі, пояснює в ефірі ТАК TV адвокатка Дар'я Свистула.

"Я думаю, що це (тиск на підозрюваних та погіршення умов утримання, – ред.) тортури, звісно. Тому що це нанесення морального страждання, фізичного страждання особі і так далі. Але це здебільшого засоби тиску органів досудового розслідування на осіб. Вони хочуть, щоб ті дали якусь інформацію, яка може стати істотною в рамках кримінального провадження і дати якийсь плюс для розслідування", – говорить адвокатка.

Свистула пояснює, що на цей час з тої інформації (якою вона володіє) можна зрозуміти, що істотної інформації, яку можна було б покласти в основу обвинувачення за всіма статтями, як інкримінуються, її не існує. Тож нині орган досудового розслідування збирає інформацію, яка може бути корисна в рамках цього кримінального провадження для подальшого доказування вини особи, підприємства або організації.

"Там є, наскільки я знаю, тільки експертиза одна. Це ж я так загалом знаю. Цього для доказування вини по всіх статтях, які інкримінуються, у тому числі 255-та (стаття), яка притягнута за вуха, недостатньо", – наголошує вона.

Нині ж, додамо, адвокати, які займаються справою ТОВ "Краснолиманське", подали клопотання щодо зміни підслідності. Правозахисники переконані, що цією справою має займатись Бюро економічної безпеки (БЕБ) і є всі законні підстави для того, щоб підслідність була змінена.

До речі. Раніше вже зазначалося, що кримінальне провадження, яке було відкрито проти бізнесмена Віталія Кропачова, взагалі не відповідає підслідності Державного бюро розслідувань. За всіма законодавчими ознаками розслідувати цю справу має Бюро економічної безпеки.

Тиск на підозрюваних

Зазначимо, нині адвокатам відомо, що на підозрюваних у справі ТОВ "Краснолиманське", які перебувають під вартою, здійснюється тиск з боку правоохоронців. Зокрема, літню жінку, яка хворіє на бронхіальну астму, через відмову давати свідчення без свого адвоката, перемістили в камеру, де навіть немає ліжка і вона змушена була спати на підлозі. 

"Самим шокуючим фактом виявилось те, що крім того що люди і так потрапили у в'язницю, на них ще є додатковий тиск. Я безпосередньо вчора був у своєї підзахисної і отримав інформацію, що до неї прибували представники правоохоронних органів, при цьому вони не запрошували мене або іншого адвоката, намагалися з нею спілкуватися, отримати від неї будь-які відомості та свідчення (що є порушенням її прав на захист, – ред.). А коли вона відмовилась спілкуватися і давати свідчення без участі адвоката, наслідком цього стало переведення її в гірші умови. Літню людину, яка хворіє на бронхіальну астму, в якої було декілька приступів вже на той час, перемістили в камеру, де навіть немає ліжка і вона змушена була спати на підлозі – вона стала девʼятою у камері на вісім осіб. І це дуже прикрий факт", – розповів в ефірі TAK TV адвокат Ігор Федоренко.

Правозахисник додав, що на цей факт вони вже відреагували і подали відповідний запит до слідчого ізолятора. Насамперед адвокатів цікавить відповідь на питання, хто з правоохоронців без адвоката відвідував їхню підзахисну. По-друге, з чим пов'язане таке погіршення умов тримання.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Напередодні – 4 червня – запобіжний захід залишили без змін бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою.

Так само залишається під вартою і представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко. Київський апеляційний суд 6 червня не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу.

Читайте також:
На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича
Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина
Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ "Краснолиманське"
Державна шахта Державна шахта "Краснолиманська" винна ТОВ "Краснолиманське" 800 млн грн. Втім, за це правоохоронці чомусь мовчать