USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Спала на підлозі, бо відмовилась давати свідчення без свого захисника: Адвокат розповів про тиск в СІЗО на затриманих по справі "Краснолиманське"

У звʼязку з чим адвокатами вже готуються певні правові заходи
наручники
Ілюстративне фото
Джерело: відкриті джерела

На підозрюваних у справі ТОВ "Краснолиманське", які перебувають під вартою, здійснюється тиск з боку правоохоронців. Зокрема, літню жінку, яка хворіє на бронхіальну астму, через відмову давати свідчення без свого адвоката, перемістили в камеру, де навіть немає ліжка і вона змушена була спати на підлозі. Про ці факти в ефірі TAK TV розповів адвокат Ігор Федоренко.

Нагадаємо, у справі ТОВ "Краснолиманське" працівники ДБР повідомили про підозру бенефіціарному власникові ТОВ "Краснолиманське" Віталію Кропачову, довіреній особі бізнесмена, директору ТОВ "Краснолиманське" та головному бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське". Всі вони нині знаходяться під вартою.

"Самим шокуючим фактом виявилось те, що крім того що люди і так потрапили у в'язницю, на них ще є додатковий тиск. Я безпосередньо вчора був у своєї підзахисної і отримав інформацію, що до неї прибували представники правоохоронних органів, при цьому вони не запрошували мене або іншого адвоката, намагалися з нею спілкуватися, отримати від неї будь-які відомості та покази (що є порушенням її прав на захист, – ред.). А коли вона відмовилась спілкуватися і давати покази без участі адвоката, наслідком цього стало переведення її в гірші умови. Літню людину, яка хворіє на бронхіальну астму, в якої було декілька приступів вже на той час, перемістили в камеру, де навіть немає ліжка і вона змушена була спати на підлозі – вона стала девʼятою у камері на вісім осіб. І це дуже прикрий факт", – розповідає адвокат.

Правозахисник додав, що на цей факт вони вже відреагували і подали відповідний запит до слідчого ізолятора. Насамперед адвокатів цікавить відповідь на питання, хто з правоохоронців без адвоката відвідував їхню підзахисну. По-друге, з чим пов'язане таке погіршення умов тримання.

"Але, як зрозуміло, що за одну добу відповідь на це питання отримати поки що не спромоглися. Чекаємо, що буде. Гірше – в подальшому є інформація, що щодо інших підлеглих Віталія Кропачова – до директора шахти, до фінансового директора управляючої компанії, – теж почали застосовуватися заходи тиску, які пов'язані з тим, що їхні умови погіршуються. У звʼязку з чим нами готуються певні правові заходи", – розповідає Федоренко.

Насамперед, продовжує адвокат, вони подали заяву про усунення тиску і повернення жінки хоча б в ті умови, в яких вона була до відвідування її працівниками правоохоронних органів.

Паралельно з цим адвокати подали адвокатський запит, відповідну заяву та скерували до слідчого ізолятора і підготували копії для подачі до Міністерства юстиції, до Департаменту з виконання покарань, до уповноваженого з прав людини, до генерального прокурора. Одночасно з цим було подано адвокатські запити як до Київського слідчого ізолятора, так і до безпосередньо старшого слідчого у цьому кримінальному провадженні з тими ж самими питаннями: хто приходив до Серебрянської з правоохоронців з метою тиску, хто допускався до неї без участі адвоката?

"І після отримання відповідної інформації або відмови відповідати наступним шляхом ми вбачаємо реєстрацію кримінального провадження саме за фактом зловживання, перевищення влади службових повноважень щодо нашої підзахисної, яке можна назвати тортурами в даному випадку", – додав він.

Й зауважує насамкінець: мета таких дій однозначно зрозуміла.

"Я вважаю, що такі заходи є незаконними заходами впливу і тортурами. Людей намагаються поставити в максимально невигідні умови для того, щоб схилити їх до дачі неправдивих свідчень, які необхідні працівникам правоохоронного органу для того, щоб хоч якимось чином підтримати ті аргументи обвинувачення, які належними допустимими доказами на цей час не підтверджені", – підсумував адвокат.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Втім, нині Кропачов (як і решта підозрюваних) за рішенням слідчого судді Печерського суду перебуває під вартою в СІЗО на Лукʼянівці. 

А от повного тексту рішення судді щодо тримання під вартою Кропачова і досі немає.

"Ще навіть немає повного тексту рішення. Я думаю, що Печерський суд буде затримувати виготовлення повного тексту, буде затримувати апеляцію для того, щоб її не могли розглянути. Ми вже і бачимо, і знаємо, як це відбувається на практиці. Така ситуація. Ми зазначили однозначно в суді, що те, що подано, не може, з точки зору закону, розглядатися і враховуватися суддею як докази, адже вони не є належними і допустимими. А чому їх суддя прийняла і вважала, що можливо, ми не знаємо. Якраз саме те, про що я казав, що немає рішення, в якому є обґрунтування, що вони прийняли, що вони не прийняли і чому вони прийняли", – пояснює Сухов.

Повний текст рішення в Печерському суді обіцяли видати 28 травня. Однак не склалося. Рішення і досі немає.

Адвокати додають, що після того як вони отримають повний текст рішення, вони зможуть побачити, чим все ж керувався суд, приймаючи таке рішення. І вже за результатами цього документа адвокати, ймовірно, будуть доповнювати апеляційну скаргу.

"Суд в цьому рішенні повинен простими словами сказати, чому він надав перевагу аргументам прокуратури і нівелював наші аргументи. За результатами цього документа, я думаю, ми ще будемо доповнювати нашу апеляційну скаргу. Потім я все ж таки сподіваюся, що до 5 червня матеріали (справи, – ред.) надійдуть (до апеляційного суду, – ред.) і 5 червня ми все ж таки розглянемо цю справу по суті", – зазначив адвокат Салазський.

Теги: СІЗО
Читайте також:
Колишнього одеського воєнкома Борисова знову взяли під варту з правом на заставу Колишнього одеського воєнкома Борисова знову взяли під варту з правом на заставу
На затриманих по справі На затриманих по справі "Краснолиманське" в СІЗО чиниться тиск, – адвокат
Заволодіння майже 95 млн гривень коштів УЗ: Ексрадник ОП Шило вийшов під заставу у 30 мільйонів Заволодіння майже 95 млн гривень коштів УЗ: Ексрадник ОП Шило вийшов під заставу у 30 мільйонів
У російському СІЗО помер українець Демченко, йому закидали У російському СІЗО помер українець Демченко, йому закидали "шпигунство"