USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Справа ТОВ "Краснолиманське": Адвокати подали клопотання щодо зміни підслідності. Справою має займатися БЕБ

Адвокат переконаний, що є всі законні підстави для того, щоб підслідність була змінена
документи
Джерело: відкриті джерела

Адвокати, які займаються справою ТОВ "Краснолиманське", подали клопотання щодо зміни підслідності. Правозахисники переконані, що цією справою має займатись Бюро економічної безпеки (БЕБ) і нині є всі законні підстави для того, щоб підслідність була змінена. Про це в ефірі TAK TV розповів адвокат Ігор Федоренко.

"Таке клопотання (щодо зміни підслідності, – ред.) уже було подано. Це було одне з перших наших клопотань, які були подані до Офісу генеральної прокуратури. Але відповіді і законного рішення за результатом розгляду клопотання ми не отримали. Тому дочекаємося, що нам напише Офіс генеральної прокуратури, і в разі відмови будемо ставити питання перед судом про визнання незаконними дії відповідного прокурора та про зобов'язання їх все-таки передати справу належному органу досудового розслідування", – зауважив Федоренко.

Адвокат переконаний, що нині є всі законні підстави для того, щоб підслідність була змінена. Є всі необхідні документи. І всі кроки, які потрібно було виконати, сторона захисту виконала.  

"Питання з цього приводу, мабуть, логічніше було б задати представникам прокуратури. Як вони вбачають з урахування вимог статті 216 Кримінально-процесуального кодексу України, яка передбачає чітке розмежування між підслідністю ДБР та інших органів? Як вони вбачають, на яких підставах ДБР продовжує розслідувати цю справу?" – додав він.

До речі. Раніше вже зазначалося, що кримінальне провадження, яке було відкрито проти бізнесмена Віталія Кропачова, взагалі не відповідає підслідності Державного бюро розслідувань. За всіма законодавчими ознаками розслідувати цю справу має Бюро економічної безпеки.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Напередодні – 4 червня – запобіжний захід залишили без змін бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою.

Так само залишається під вартою і представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко. Київський апеляційний суд 6 червня не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу.

Читайте також:
На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича На 16 років у Росії ув'язнили журналіста WSJ Гершковича
Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина Законопроєкт про угоду зі слідством відповідає світовій практиці, – Стефанішина
Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ "Краснолиманське"
Державна шахта Державна шахта "Краснолиманська" винна ТОВ "Краснолиманське" 800 млн грн. Втім, за це правоохоронці чомусь мовчать