USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 9 0 8 0 (+510)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Росіяни все частіше тікають з армії: Дослідження

Безпрецедентний ріст числа справ про самовільне залишення частини починається з березня 2023 року
окупанти росіяни тікають_1

Фото ілюстративне

Джерело: відкриті джерела

За першу половину 2023 року в російські військові суди надійшло 2076 справ про самовільне залишення частини (стаття 337 КК). Це у два рази більше, ніж за весь 2022-й, і в три рази більше, ніж за весь 2021 рік. В останні місяці більшість підсудних по цих справах – мобілізовані. Про це повідомляє "Медіазона".

Зазначається, що безпрецедентний ріст числа справ про самовільне залишення частини починається з березня 2023 року.

Ці справи були відкликані після початку мобілізації, а потім кілька місяців йшло слідство. До червня військові суди в Росії виносили по 100 вироків за статтею 337 КК РФ кожен тиждень. Число інших справ із категорії порушень проти військової служби при цьому залишилося тим самим.

Джерело: відкриті джерела

З жовтня 2022 року за будь-яке самовільне залишення частини карають. З того часу, як суди почали оприлюднювати приговори, стало очевидно, що основна категорія засуджених за втечу зі служби були саме мобілізовані.

Суди публікують тексти далеко не всіх вироків. Зазвичай вони з'являються на сайтах через кілька тижнів або навіть місяців після оголошення. Наприклад, на осінь 2022 року повний текст доступний лише для половини винесених рішень, а за березень 2023 року – лише для третини.

Умовні покарання, як і раніше, виносять більш ніж у половині випадків. Але тепер мобілізовані отримують реальний термін трохи частіше, ніж контрактники. В підсумку видно, що суди рідше повертають на фронт мобілізованих, які вже тікали зі служби.

Джерело: відкриті джерела

Читайте також:
Які провайдери готові забезпечити українців інтернетом у блекаут Які провайдери готові забезпечити українців інтернетом у блекаут
Болгарія закриває кордон для автівок з російськими номерами Болгарія закриває кордон для автівок з російськими номерами
"Вагнер" знову може стати серйозною загрозою для України, – ISW
Байден закликав Конгрес Байден закликав Конгрес "припинити ігри", щоб Україна й надалі отримувала підтримку США