USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 4 4 2 0 (+770)
USD
НБУ
39.40
Готівка
39.70
EUR
НБУ
41.97
Готівка
42.85

Полтавський воєнком незаконно набув власності майже на 2 млн гривень

Воєнком придбав собі Toyota RAV4, а його мати – квартиру в Полтаві
воєнкомат Полтава
Полтавський військкомат
Джерело: відкриті джерела

Національне агентство з питань запобігання корупції під час проведення моніторингу способу життя виявило у заступника начальника Полтавського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки ознаки набуття необґрунтованих активів на понад 1,8 млн гривень. Про це поінформували в пресслужбі НАЗК.

Слідство встановило, що воєнком у травні 2023 року набув у власність автомобіль Toyota RAV4 вартістю майже 1,5 млн гривень. Цього ж місяця його мати набула у власність квартиру у Полтаві майже за 2 млн гривень. При цьому доходи, отримані нею та її чоловіком, не давали змоги здійснити таку покупку.

"З урахуванням зібраних під час здійснення моніторингу способу життя матеріалів, Національне агентство дійшло висновку, що вказана квартира площею 97,7 кв. м була придбана за кошти воєнкома. Різниця між вартістю набутого майна та законними доходами родини становить понад 1,8 млн гривень", – йдеться у повідомленні.

Матеріали моніторингу способу життя стосовно посадовця передали до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури для розв'язання питання щодо звернення до суду з позовом про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.

Відзначимо, ДБР вже розслідує понад 112 кримінальних проваджень щодо зловживань воєнкомів.

Справи воєнкомів

Національне агентство з питань запобігання корупції за результатами моніторингу способу життя заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки – начальника сектора комплектування Одеського обласного ТЦК Дениса Галушка виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, які свідчать про його незаконне збагачення на понад 14 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба НАЗК. 

Так, теща воєнкома, починаючи з 2020 року придбала, а згодом продала два автомобілі: Mercedes-Benz GLE 43 AMG вартістю 2 млн гривень та Mercedes-Benz GLS 350 вартістю 2,3 млн гривень. Минулого року вона придбала ще й автомобіль BMW X7 XDRIVE 30D. При реальній вартості автівки у 3,9 млн гривень в укладеному договорі купівлі-продажу ціна авто вказана 5 тис. гривень, що свідчить про приховування реальної вартості його набуття. 

Новини за темою: Військовий командир із Миколаївщини безпідставно нарахував майже 5,5 млн гривень виплат підлеглим

Також раніше ми писали, що військкому з Полтавщини, який жорстоко побив свого підлеглого, повідомили про підозру. Зазначалося, що керівник районного ТЦК мав особисту неприязнь до потерпілого, бо той відкрито говорив про різні конфлікті ситуації, які були в колективі. Аби "прикрити рота" підлеглому, військком вирішив провести "виховну роботу".

Подібна ситуація була також на Волині. Там офіцер жорстоко побив солдата, бо той зайшов не в ту душову кабінку. Тоді старший лейтенант залишив чоловіка стікати кров'ю.

Новини за темою: Колишнього одеського військкома Борисова взяли під варту з можливістю застави у 150 млн гривень
Читайте також:
Командувачем ОК Командувачем ОК "Захід" став генерал Шведюк: Що про нього відомо?
Повторний огляд обмежено придатних розпочнуть із середини травня, – Міноборони Повторний огляд обмежено придатних розпочнуть із середини травня, – Міноборони
Авто українців вилучатимуть на потреби ЗСУ: Як це відбуватиметься Авто українців вилучатимуть на потреби ЗСУ: Як це відбуватиметься
Військових можуть позбавляти премій лише у випадку правопорушень, пов’язаних зі  службою, – постанова суду Військових можуть позбавляти премій лише у випадку правопорушень, пов’язаних зі службою, – постанова суду