USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 6 3 7 0 (+1300)
USD
НБУ
39.81
Готівка
40.10
EUR
НБУ
43.26
Готівка
43.65

Заступника воєнкома Одеської області викрили на корупції

З 2021 року військком разом з дружиною витратили майже 6 млн гривень, що неспівставно більше, ніж вони могли отримати у законний спосіб
військові

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за результатами моніторингу способу життя заступника начальника територіального центру комплектування та соціальної підтримки – начальника сектора комплектування Одеського обласного ТЦК Дениса Галушка виявило ознаки корупційного кримінального правопорушення, які свідчать про його незаконне збагачення на понад 14 млн гривень. Про це повідомляє пресслужба НАЗК. 

Так, теща воєнкома, починаючи з 2020 року придбала, а згодом продала два автомобілі: Mercedes-Benz GLE 43 AMG вартістю 2 млн гривень та Mercedes-Benz GLS 350 вартістю 2,3 млн гривень. Минулого року вона придбала ще й автомобіль BMW X7 XDRIVE 30D. При реальній вартості автівки у 3,9 млн гривень в укладеному договорі купівлі-продажу ціна авто вказана 5 тис. гривень, що свідчить про приховування реальної вартості його набуття. 

Восени минулого року вона також придбала житловий будинок та земельну ділянку під ним загальною вартістю понад 3 млн гривень.

Мати Галушка минулого літа придбала автомобіль Toyota RAV-4 HYBRID вартістю понад 880 тис. гривень та житловий будинок з земельною ділянкою за майже 1,7 млн гривень, також не бувши фінансово спроможною на це.

Власником квартири в Одесі вартістю 563 тис. гривень став і син воєнкома.

Позаминулої осені автомобіль Mazda CX-5 придбала й дружина воєнкома. В договорі купівлі-продажу зазначена вартість авто становить 50 тис. гривень, хоча на інтернет-платформах середня ціна такого авто близько 1,3 млн гривень, що також свідчить про заниження реальної вартості. Влітку 2023 року вона поповнила свій автопарк ще й Mercedes-Benz V-KLASSE вартістю понад 2,6 млн гривень.

Крім зазначених покупок із 2021 року військком разом з дружиною витратили майже 6 млн гривень, що неспівставно більше, ніж вони могли отримати у законний спосіб. Вказані кошти вносилися на їхні банківські рахунки у готівковій формі через термінали на суми від 9 до 106 тис. гривень.

Разом з тим НАЗК встановило, що у суб’єкта декларування та його близьких осіб відсутні законні доходи для придбання вказаного майна.

НАЗК затвердило обґрунтований висновок стосовно Дениса Галушка та надіслало його до Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону.

Раніше

Нещодавно відбулися обшуки у низці військово-лікарських комісій Вінницької, Черкаської та Київської областей. Слідчі дії проходили в межах розслідування кримінального провадження за фактами незаконного збагачення військовослужбовців, які обіймають керівні посади в обласних та районних центрах комплектування та соціальної підтримки. Про це повідомляли в пресслужбі Державного бюро розслідувань.

Загалом встановили 388 осіб, стосовно яких є сумніви щодо законності отримання ними постанов ВЛК про непридатність до військової служби. Вилучали медичну документацію, яка може підтвердити факти ухвалення протиправних рішень про непридатність до військової служби, особові справи тощо.

Новини за темою: Військовий командир із Миколаївщини безпідставно нарахував майже 5,5 млн гривень виплат підлеглим

Кримінальні провадження порушили за низками статей, у тому числі за ч. 5 ст. 426-1 КК України (перевищення військовою службовою особою влади чи службових повноважень, вчинене в умовах воєнного стану).

ДБР вже розслідує понад 112 кримінальних проваджень щодо зловживань воєнкомів.

Читайте також:
Військовим даватимуть відпустку за знищену ворожу техніку Військовим даватимуть відпустку за знищену ворожу техніку
Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном оновили дані в Найбільше військовозобов’язаних українців, які за кордоном оновили дані в "Резерві", – з Польщі
НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників НАЗК із 500 посадовців ТЦК виявило лише вісім порушників
Помилки у Помилки у "Резерв+": Відповіді на найпоширеніші питання від Міноборони