USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00
Втрати орків: 3 3 0 0 4 0 (+1280)
USD
НБУ
36.35
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.72
Готівка
41.00

Окупанти готові затопити Токмак, щоб зупинити просування ЗСУ, – Bellingcat

Росіяни збудували дамбу, схожу на піщаний бар’єр, в межах лінії своєї оборони
Супутникові знімки Токмак
Супутникові знімки Токмак
Джерело: PLANET LABS

Рашисти перед контрнаступом Збройних сил України збудували дамбу на околиці тимчасово окупованого Токмака Запорізької області. OSINT-аналітики Bellingcat переконані, що окупанти можуть затопити місто, щоб не допустити до нього українську армію.

Незалежні спостерігачі погоджуються, що цей крок є частиною ширшої тенденції, яка полягає у тому, що російські загарбники створюють водні перешкоди для українського контрнаступу. Це ж саме сталося, наприклад, у випадку з дамбою Каховської ГЕС.

Bellingcat публікує супутникові знімки Planet. Під час зведення зазначеної дамби на р. Токмачка росіяни вже затопили райони нижче за течією, щоб, ймовірно, перешкодити просуванню ЗСУ. Це призведе до підняття рівня води, заболочення і пересихання водосховищ.

Згідно зі знімками від 6 червня, росіяни збудували дамбу, схожу на піщаний бар’єр, в межах лінії своєї оборони.

За словами аналітиків, які посилаються на сліди шин, найімовірніше, дамба також використовується окупантами як додатковий міст, хоча поруч проходить функціонуюча дорога P37.

Читайте також:
На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу На Одещині командир взводу ППО продав 20 тонн палива, призначеного для його підрозділу
Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування Ситуація на фронті та удари РФ по енергетиці: Що очікують українці взимку. Опитування
Люди, міцніші за сталь. Історія перша:  Люди, міцніші за сталь. Історія перша: "В останні дні перед полоном думок, що ми залишимося живими, не було"
В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP В Україні нова фаза війни: Головне з інтерв’ю Зеленського AP