USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Майже дві третини українців під час війни не змінювали місце проживання, – опитування

Більшість респондентів не виїжджали з домівок навіть попри обстріли
зруйноване житло війна
Джерело: відкриті джерела

З 24 лютого 2022 року – початку вторгнення Росії в Україну – 72% українців не змінювали місця свого проживання. Про це свідчать результати опитування, проведеного групою "Рейтинг" 23–26 грудня минулого року.

З кінця лютого минулого року лише 16% опитаних українців змінили місце проживання, 12% – виїжджали, але вже повернулися додому. 

При цьому, за даними "Рейтингу", половина тих, хто виїхав, планують повертатися додому тільки по закінченню війни. 10% мають намір повернутися найближчим часом, 23% – ще перечікують, 11% - не планують повертатися додому.

Серед мешканців територій, близьких до бойових дій (південь-схід) дві третини сьогодні проживають поза своїми домівками. 

Не вплинули навіть обстріли

Переважна більшість респондентів – 87% не змінювали місце проживання у зв’язку з обстрілами інфраструктури. Лише 8% – виїхали і проживають поза домом з цієї причини, а 5% – виїжджали і вже повернулися.

При цьому кожен десятий респондент має пошкодження або руйнування житла. 2% опитаних зазначили, що їхнє помешкання зазнало руйнувань і непридатне для життя, 6% – мають часткове пошкодження, 2% - було зруйноване, але вже відновлене.

У 86% респондентів житло не зазнало змін. Серед мешканців зони бойових дій 9% зазначили, що їхні помешкання зруйновані, 20% – частково пошкоджені. На деокупованих територіях зруйноване житло у 5% опитаних, частково пошкоджене – у 14%, було пошкоджене, але вже відремонтоване – у 5%. Серед тих, у кого житло зруйноване або частково пошкоджене, майже 70% – не подавали жодних заяв щодо допомоги по його відновленню.

Опитування проводилося серед населення України віком від 18 років в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу, а також територій, де на момент опитування відсутній український мобільний зв'язок.  

Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviews – телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера). Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,2%.

Раніше ми писали, що порівняно з 2021 роком сьогодні українці потребують менше коштів для життя. Про це свідчать дані опитування громадської думки після 10 місяців війни.


Читайте також:
Фінляндія не дозволила екстрадувати в Україну російського неонациста Яна Петровського Фінляндія не дозволила екстрадувати в Україну російського неонациста Яна Петровського
Шпигував за ЗСУ та планував теракт проти мирного населення Одеси взамін на винагороду стати нардепом Шпигував за ЗСУ та планував теракт проти мирного населення Одеси взамін на винагороду стати нардепом
Намагався привласнити 4 мільйони гривень на закупівлі запчастин для літаків Су-27: Викрито очільника оборонного заводу Намагався привласнити 4 мільйони гривень на закупівлі запчастин для літаків Су-27: Викрито очільника оборонного заводу
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ