USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Папу Римського запросили на український саміт миру у Швейцарії

Загалом на саміт мають запросити представників більше ніж 100 країн світу
Зеленський і папа _3

Зустріч президента України Зеленського із Папою Римським Франциском, 13 травня 2023 року 

Джерело: Reuters

Швейцарія запросила Папу Римського Франциска на саміт української формули миру, який відбудеться наступного місяця. Про це повідомляє агентство Blick.

У суботу, 4 травня, президент Швейцарії Віола Амгерд зустрічалася з понтифіком і говорила з ним, серед іншого, про війну Росії проти України та інші "проблемні місця" у світі.

"Ми запросили Святий престол. Ватикан дуже позитивно ставиться до мирної конференції", – сказала вона, коментуючи зустріч із Папою Римським.

Як відомо, саміт у Швейцарії відбудеться 15–16 червня у Бюргенштоці. Президент Володимир Зеленський вважає, що саміт стане платформою для того, щоб надалі розпочати мирний процес.

На захід мають запросити представників більше ніж 100 країн світу. У ньому візьмуть участь лідери країн та голови урядів з усіх континентів.

Росії на саміті не буде, однак її участь не виключена в майбутньому, якщо Москва погодиться на мирний план, розроблений у межах мирного саміту.

Водночас Москва хоче зірвати саміт, заявив глави України.

Володимир Зеленський додавав, що Україна поділиться цією інформацією з партнерами на рівні дипломатів та розвідок і закликав разом цьому протидіяти та працювати в єдності заради справедливого миру.

 
Читайте також:
Росія має 95 ядерних боєзарядів під Росія має 95 ядерних боєзарядів під "Іскандер": Дослідники дізналися про тактичну ядерну зброю РФ
Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові Росіяни вдарили по друкарні Vivat у Харкові
Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський Поліція може застосувати силу, якщо військовозобов’язаний перебуває в розшуку, – Вигівський
Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК Які документи мають носити із собою військовозобов’язані: Роз’яснення ТЦК