Країни, які є членами НАТО, у перспективі можуть долучитися до процесу розмінування Чорного моря. Про це командувач Військово-морських сил України віцеадмірал Олексій Неїжпапа сказав в інтерв’ю "АрміяInform".
"Добре усвідомлюємо це та, звісно, готуємося до того, щоб за першої нагоди розпочати протимінну операцію з розчищення від мін Чорного моря. Для цього створили штаб, який нині розробляє такого змісту операції. У цьому ж напрямі існують певні домовленості й з нашими партнерами, зокрема з країнами НАТО щодо долучення в перспективі до цієї роботи протимінної групи Північноатлантичного альянсу, яка на постійній основі працює у Середземному морі", – зазначив Неїжпапа.
І зауважив, що у зв’язку з підривом росіянами дамби на Каховській ГЕС кількість мін у Чорному морі збільшилася в рази. Тому що Росія, побоюючись українського контрнаступу через річку Дніпро, створила цілу систему мінних загороджень: установила на річці протидесантні, якірні, річкові міни, які потоком води були змиті та опинилися в Чорному морі.
"Тому кількість мін, які були в морі до цієї трагічної події, з тим, що маємо сьогодні, дуже важко порівняти", – додав віцеадмірал.
Командувач ВМС переконаний, що Україна завжди має бути напоготові до подальших дій, щоб якомога швидше забезпечити безпеку цивільного судноплавства. Тим більше, що судноплавство є невіддільною складовою розбудови економіки держави.
Раніше
Навесні командувач Військово-морських сил ЗСУ Олексій Неїжпапа заявив, що через агресію Росії Чорне море не можна вважати безпечним з 2003 року. Про це він повідомив під час Чорноморського безпекового форуму.
"Вже 20 років Чорне море не можна вважати безпечними через агресивні дії РФ, як, наприклад, спроба захоплення острова Тузла у 2003 році, війна в Грузії у 2008 році за участі крейсера "Москва", окупація АР Крим у 2014 році, окупація Азовського моря у 2022 році та війна в Чорному морі, яка продовжується у 2023 році", – уточнив Неїжпапа.
До речі, 2 липня в Україні воїни Військово-морських сил відзначають своє професійне свято.