USD
НБУ
39.52
Готівка
39.90
EUR
НБУ
42.36
Готівка
42.95
Втрати орків: 4 6 9 8 4 0 (+1120)
USD
НБУ
39.52
Готівка
39.90
EUR
НБУ
42.36
Готівка
42.95

Вкрали понад 30 суден торговельного флоту: Підозру отримали ексдепутати "ОПЗЖ"

Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми
судно Братислава
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Служба безпеки України спільно з НАБУ та САП викрила масштабну схему розкрадання майна державної компанії "Українське Дунайське пароплавство". Зловмисники привласнили 32 баржі торговельного флоту підприємства на загальну суму понад 80 мільйонів гривень. Про це повідомляє пресцентр СБУ.

За даними слідства, оборудку організували двоє колишніх депутатів Одеської міської ради від забороненої партії "ОПЗЖ" та ексочільник судноплавної компанії.

"У 2017 році вони уклали декілька договорів між пароплавством та підконтрольною фірмою на оренду вищезгаданих суден. Однак замість використання за призначенням ділки вивезли державні баржі за територію України, змінили їхні номерні знаки та фіктивно перереєстрували їх на афілійовану компанію", – йдеться у дописі.

Після цього, за даними Служби безпеки України, судна переправили до однієї із країн Близького Сходу. Там їх розібрали та виготовили з них 12 барж більшої вантажності, які потім фігуранти використовували у власних комерційних цілях. Зокрема, на території України, але вже під іншою реєстрацією.

Наразі правоохоронці встановили місцезнаходження всіх викрадених суден та заарештували їх.

Ініційовані СБУ експертизи підтвердили, що "нові" плавзасоби виготовлено із комплектуючих річкових плавзасобів державного підприємства.

На підставі зібраних доказів трьом організаторам оборудки і трьом їхнім спільникам повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 4 ст. 190 (Шахрайство, вчинене організованою злочинною групою в особливо великих розмірах);
  • ч. 5 ст. 191 (Заволодіння чужим майном з використанням службового становища, вчинене організованою злочинною групою в особливо великих розмірах);
  • ч. 3 ст. 209 (Вчинення правочинів із майном, одержаним внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинене організованою групою в особливо великих розмірах).

Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину та притягнення винних до відповідальності. Зловмисникам загрожує до 12 років тюрми.

Арештоване майно передано в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів (АРМА).

Нардепи-зрадники

Питання про позбавлення мандатів всіх колишніх представників "ОПЗЖ" та притягнення їх до відповідальності порушується ледь не з початку повномасштабного вторгнення Росії. Зараз більшість нардепів від забороненої партії не обмежені у парламентській діяльності, залишаються головами комітетів, їх членами та мають доступ до державної таємниці.

Втім, ще до початку повномасштабного вторгнення частина нардепів від "ОПЗЖ" виїхала за кордон – станом на 14 лютого таких було 12, повідомляла "Українська правда".

А ті, хто лишився, складають мандати та отримують підозри у держзраді.

Так, 29 січня народні депутати Наталія Королевська та її чоловік Юрій Солод, які входили до колишньої фракції "ОПЗЖ", написали заяви на складання мандатів народних депутатів.

6 лютого Рада достроково позбавила повноважень нардепа від "ОПЗЖ" Ігоря Абрамовича.

Колишній народний депутат України від забороненої нині партії "ОПЗЖ" Олег Волошин та Олександр Пономарьов вже отримали підозри про державну зраду.

А от лідера "Опозиційної платформи – За життя" Віктора Медведчука, який був затриманий у квітні минулого року, обміняли на українських полонених із "Азовсталі".

Заборонена партія

20 березня 2022 року Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення призупинити будь-яку діяльність політичних сил, пов'язаних із Росією, на час воєнного стану.

28 березня 2022 року Верховна Рада отримала законопроєкт №7172-1, який передбачає заборону проросійських партій в Україні. А у вересні 2022 року Касаційний адміністративний суд відхилив апеляційну скаргу партії "ОПЗЖ", таким чином діяльність політсили була остаточно заборонена в Україні.

Рішення про заборону "ОПЗЖ" ґрунтувалися на доказах її деструктивної діяльності, зібраних у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці.

Читайте також:
Зеленський звільнив главу департаменту кібербезпеки СБУ Вітюка Зеленський звільнив главу департаменту кібербезпеки СБУ Вітюка
Митрополиту УПЦ (МП) Луці СБУ повідомила про підозру: Провокував релігійну ненависть Митрополиту УПЦ (МП) Луці СБУ повідомила про підозру: Провокував релігійну ненависть
У колишнього генерала СБУ Наумова знайшли необґрунтованих активів на 33 млн гривень У колишнього генерала СБУ Наумова знайшли необґрунтованих активів на 33 млн гривень
У трьох областях зловмисники намагались продати трофейне російське озброєння У трьох областях зловмисники намагались продати трофейне російське озброєння