USD
НБУ
39.58
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 8 8 4 6 0 (+1520)
USD
НБУ
39.58
Готівка
39.95
EUR
НБУ
42.85
Готівка
43.50

В Україні страйкують кур’єри Bolt Food: Що відомо

Перші протести кур'єри проводили в Дніпрі
Страйк Bolt Food
Страйк Bolt Food
Джерело: Forbes

Українські кур'єри компанії Bolt Food оголосили страйк проти компанії. Масові протести почалися в Дніпрі через те, що скасували оплату проїзду до ресторану. Стало відомо, які причини таких нововведень та чому страйкують кур'єри й далі. Про це пише видання Forbes.

Зазначається, що перші протести кур'єри проводили в Дніпрі, а потім ініціативу підхопили й київські – 20 жовтня вони зібралися під офісом Bolt Food у Києві з плакатами "На нас поклали Bolt", щоб озвучити свої вимоги. Кур'єри заявили, що за останні три роки жодного разу не підвищували ані базову оплату за замовлення, ані кілометраж.   

У вигляді протесту кур'єри планують вимкнути додатки 27 жовтня. Це може тривати до грудня. Один з організаторів протестів уточнив, що в грудні зарплати в кур'єрів значно збільшуються: це пов'язано з дефіцитом кур'єрів на лінії та з поганими погодними умовами.

Першою причиною для страйків стало скасування оплати за шлях кур'єра до ресторану. Таку оплату Bolt Food увів наприкінці 2022-го у тестовому режимі лише у Дніпрі. Експеримент згорнули, бо кур’єри почали використовувати фейк-GPS. 

"У спеціальних додатках вони змінювали свою геолокацію якомога далі від закладу, хоча насправді перебували біля нього. І за цю додаткову відстань вони отримували кошти", – сказав регіональний менеджер Bolt Food Іван Гринчук. 

Наприклад, за його словами, були випадки, коли від кур'єра до ресторану відстань сягала до семи кілометрів за кожне замовлення. Хоча, наприклад, у Дніпрі до нововведення середня дистанція була менш ніж два кілометри. Після скасування оплати відстань знову зменшилася більш ніж на 25%, згідно з підрахунками компанії.       

Водночас страйкарі теж незадоволені використанням фейк-GPS. За їхніми словами, якщо кілька курʼєрів із фейк-GPS сядуть біля одного закладу, інші курʼєри, які будуть їздити повз, замовлення не спіймають. Сервісом користуються здебільшого студенти, а тому страйкарі вимагають повернути оплату дороги до закладу, збільшити оплату доставки, а також пояснити блокування облікових записів.       

Для них тригером став поділ міста на зони з різними коефіцієнтами з 25 вересня. Річ у тім, що в зоні зі зниженими ставками опинилася значна частина лівого берега столиці. Проте у компанії зазначають, що насправді коефіцієнти знизили лише у трьох зонах. У Bolt також заявили, що після  введення зон середній дохід замовлень зріс на 10%, зокрема й через зміну погодних умов.     

Співорганізатор страйків додав, що заробіток курʼєра Bolt Food може коливатися від 15 000 до 30 000 гривень. Проте це якщо працювати по 12 годин без вихідних, або якщо працювати "в зонах з високим коефіцієнтом". При цьому в зоні з низьким коефіцієнтом заробити 1000 гривень за день практично неможливо, кажуть кур'єри.   

Тепер кур'єри вимагають збільшити коефіцієнти в "рожевій зоні", а також збільшити базову ставку за замовлення та ставку за кілометр. До того ж працівники служби доставки хочуть встановлену оплату за очікування в ресторані більш ніж 15 хвилин та мінімальну оплату за замовлення в розмірі 1,5 долара.   

Що стосується масштабу страйків, то його сторони оцінюють по-різному. Регіональний менеджер Bolt Food Іван Гринчук заявив, що в Києві на один страйк прийшли 15–20 кур'єрів, а в Дніпрі – близько 30–40 кур'єрів. На роботу в п'ятницю (27 жовтня) не виходить приблизно 30% кур'єрів.

Читайте також:
Чехія запустила пілотний проєкт повернення українців додому: Програма розрахована на 430 осіб Чехія запустила пілотний проєкт повернення українців додому: Програма розрахована на 430 осіб
У Києві можуть продовжити відключення світла до ранку 17 травня: Дефіцит в енергосистемі – значний У Києві можуть продовжити відключення світла до ранку 17 травня: Дефіцит в енергосистемі – значний
На реконструкцію парку На реконструкцію парку "Наталка" в Києві виділили 20 млн гривень
Зеленський ветував закон, який дозволяв роботодавцям звільнити працівника за колабораціонізм Зеленський ветував закон, який дозволяв роботодавцям звільнити працівника за колабораціонізм