USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

Уряд Польщі підписав угоду з фермерами: Повинні припинити блокаду кордону

У Польщі надали письмові гарантії щодо виконання трьох вимог фермерів-протестувальників
Кордон

Польща заявить до ЄС зміни про транспортний безвіз з Україною

Джерело: відкриті джерела

Міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський та представники руху "Ошукане село" підписали угоду щодо припинення блокування пункту перетину кордону з Україною в Медиці. Про це повідомляє Polsat News із посиланням на підкарпатську воєводу Терезу ​​Кубас-Гул.

Міністр пообіцяв задовольнити всі вимоги фермерів: субсидії на кукурудзу в розмірі одного мільйона злотих, збільшення кредитування на 2,5 мільярда злотих та збереження розміру сільськогосподарського податку на рівні 2023 року. Згідно з угодою, блокування пункту пропуску в Медиці має бути призупинено. Водночас до якого саме часу – не вказують.

Що цьому передувало

Нещодавно польські ЗМІ повідомили, що міністр сільського господарства Польщі Чеслав Сєкерський 6 січня підпише в Жешуві угоду з фермерами, яка допоможе розблокували прикордонний перехід "Медика – Шегині". Про це пише Rzeczpospolita.

Як зазначається у публікації, міністр вирішив надати письмові гарантії щодо виконання трьох вимог фермерів-протестувальників, а саме:

  • надання субсидій на кукурудзу;
  • гарантії непідвищення податків;
  • дешеві кредити.

Міністерство все ще очікує на повідомлення Європейської комісії щодо виділення одного мільярда злотих на субсидії для кукурудзи. Зокрема емоції протестувальників викликало заплановане підвищення податку на 21%. Уряд все ж відмовився від цих планів, втім відповідні закони має ухвалити Сейм, а органи місцевого самоврядування отримають держкомпенсацію з бюджету 2025 року.

Новини за темою: Польські фермери збираються приєднатися до блокади пункту пропуску на кордоні з Україною

Зокрема фермери вимагали поширити заборону на імпорт сільгосппродукції з України на додаткові продукти:

  • м'які фрукти;
  • цукор;
  • спирт;
  • мед;
  • яблучний концентрат;
  • яйця;
  • м'ясо птиці.

"Сєкерський також підтвердив, що ембарго на українську продукцію діятиме й надалі і є безстроковим. Міністр наголосив, що допомагати Україні потрібно, але так, щоб не зашкодити рентабельності польського сільськогосподарського виробництва", – додає видання.

Нагадаємо, 4 січня польські фермери відновили блокування кордону у пункті пропуску "Медика – Шегині". 

Станом на грудень минулого року через блокування кордону польськими перевізниками українська економіка вже втратила 1 млрд євро. При цьому Польща зазнає ще більших економічних втрат.

Читайте також:
"Куб", "Osa-P" та "С-125 Newa SC": Ракети до яких систем ППО може передати Україні Польща?
Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд Уряд виділив ще 3,88 млрд гривень на будівництво фортифікаційних споруд
Польща може передати Україні радянські ракети для ППО, – Дуда Польща може передати Україні радянські ракети для ППО, – Дуда
Польща планує скасувати частину виплат для українських біженців Польща планує скасувати частину виплат для українських біженців