USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Польські фермери збираються приєднатися до блокади пункту пропуску на кордоні з Україною

Протестувальники вимагають заборони імпорту цукру з України, негайної виплати прямих субсидій, компенсацій виробникам кукурудзи
Блокада кордону

Польські перевізники розблокували два КПП на кордоні з Україною

Джерело: відкриті джерела

Польські фермери планують доєднатися до блокади пропускного пункту "Дорогуськ" на кордоні з Україною, під’їзди до якого сьогодні закриють польські перевізники. Про це заявив лідер протестувальників-перевізників Рафал Меклер у Х (Twitter).

Він повідомив, що з 18 грудня до блокади долучаться фермери з організації "Об’єднане село". Блокада має розпочатися о 12:30 за київським часом. За його словами, фермери долучаться до блокування "через трагічну ситуацію на польському ринку, спричинену неконтрольованим надходженням зерна з України, відсутність перспектив покращення ситуації в урожаї 2023 року та відсутність запровадження системних рішень, спрямованих на захист внутрішнього ринку". Польські фермери вимагають заборони імпорту цукру з України, негайної виплати прямих субсидій, компенсацій виробникам кукурудзи.

Новини за темою: Ситуація на кордоні з Польщею: Заблоковані понад 2 тис. вантажівок

Що цьому передувало

Польські перевізники анонсували проведення нової акції протесту на кордоні з Україною. Вона розпочнеться в понеділок, 18 грудня, о 15:00. Наразі на пункті пропуску "Ягодин – Дорогуськ" скупчилася черга з понад двох тисяч українських вантажівок.

"Пропускна спроможність пункту пропуску становить близько 650 вантажівок на день. Тож неважко підрахувати, що в черзі застрягне приблизно вдвічі більше водіїв, ніж під час попередньої акції протесту", – йдеться в повідомленні.

При цьому один із лідерів протесту Павел Озігала заявив, що блокада кордону може тривати навіть до 8 березня.

Нагадаємо, 14 грудня стало відомо, що у Польщі місцева влада Дорогуська не погодила нову акцію протесту, яку організовували польські перевізники на кордоні з Україною. Водії вирішили звертатися до суду.

А 15 грудня суд у Польщі скасував рішення мера ґміни Дорогуськ Войцеха Савви, яке забороняло перевізникам страйкувати на кордоні з Україною. Про це поінформував активний учасник блокади, польський політик з ультраправої партії Ruch Narodowy Рафал Меклер.

Читайте також:
Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території Польща виступає проти передачі Україні батареї Patriot, розміщеної на її території
Польща запроваджує буферну зону на кордоні з Білоруссю Польща запроваджує буферну зону на кордоні з Білоруссю
На Буковині та Прикарпатті посилюють охорону кордону: Ухилянти можуть маскуватись під туристів На Буковині та Прикарпатті посилюють охорону кордону: Ухилянти можуть маскуватись під туристів
Чоловіків з посвідкою на постійне проживання в інших країнах не випускають з України Чоловіків з посвідкою на постійне проживання в інших країнах не випускають з України