Українська Буча хоче налагодити співробітництво з японським містом Хіросіма, постраждалим від атомного бомбардування наприкінці Другої світової війни, та скористатись його досвідом відбудови й відновлення після масштабних руйнувань росіян. Про це з посиланням на представників адміністрацій обох міст повідомляє Kyodo.
За словами начальниці відділу міжнародних зв’язків і співробітництва Бучанської міської ради Аліни Саранюк, попри різницю ситуації, обидва міста стали символами війни.
"Досвід відбудови Хіросіми став би дуже цінним для міста з Київщини", – сказала Саранюк.
Водночас у міській владі Хіросіми готові співпрацювати з Бучею, зауваживши, що обміни та спільна робота "сприятимуть розвитку обох міст". Важливу роль у цьому має відіграти ініціатива "Мери за мир", яку очолює Хіросіма. До цієї неурядової організації входять понад 8 тисяч міст зі 166 країн і регіонів світу (в тому числі Київ, Буча та ще низка українських міст, – ред.).
У листі, надісланому до Хіросіми в серпні мером Бучі Анатолієм Федоруком, акцентують на цінності досвіду Хіросіми для Бучі, яку відбудовують після російської окупації. Цього місяця Хіросіма надіслала відповідь про готовність співпрацювати.
Обмін досвідом
Наразі взаємодія між двома містами налагоджується. Однак прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда, чия сім’я походить із Хіросіми, відвідав Бучу під час неоголошеної поїздки до України в березні. Урядовець був вражений злочинами росіян.
А президент України Володимир Зеленський відвідав Хіросіму на травневому саміті G7.
Крім того, в Бучанській міськраді сподіваються в майбутньому стати містом-побратимом Хіросіми.
Що було в Бучі понад рік тому
Місто Буча було в окупації 33 дні. Тоді від рук росіян загинула щонайменше 461 людина, про що свідчать дані МВС. Загалом в районі Бучі та околиць вороги вбили 1 тис. 137 цивільних.
Кадри з Бучі та інших міст, які місяць перебували в окупації, шокують. При відході російські війська розстріляли сотні мирних громадян, щоб вони не могли свідчити про ті варварські грабежі та насильство окупантів.
У багатьох із вбитих були зав’язані руки та наявні сліди катувань. Більшість мешканців вбили пострілами у потилицю. Так, страчували в основному чоловіків віком від 16 до 65 років. Їхні тіла часто кидали прямо просто неба.