USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30
Втрати орків: 5 2 7 3 9 0 (+1080)
USD
НБУ
40.65
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.48
Готівка
44.30

Ситуація на фронті загострилась, – Сирський

У росіян значна перевага в силах та засобах
окупанти росіяни
Фото ілюстративне
Джерело: відкриті джерела

Ворог, намагаючись захопити стратегічну ініціативу та прорвати лінію фронту, зосередив основні зусилля на декількох напрямках, створивши значну перевагу в силах та засобах. Ситуація на фронті загострилась. Про це поінформував головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський.

"Активно атакує (ворог, – ред.) по всій лінії фронту, на деяких напрямках має тактичні успіхи. Відбувається динамічна зміна обстановки, окремі позиції переходять "з рук в руки" кілька разів протягом доби, що породжує неоднозначне розуміння ситуації", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що цього тижня важкі бої тривали по всій лінії фронту. Обстановка динамічно змінювалась – на деяких напрямках ворог мав тактичний успіх, а на деяких – вдалося покращити тактичне положення наших військ.

Луганщина

Противник намагається скористатися своєю перевагою у повітрі, ракетах та кількості артилерійських боєприпасів. Головним завданням для себе ставить вийти на адміністративну межу Луганської області.

Куп’янський напрямок

Основні напрямки зосередження зусиль ворога на Куп’янському напрямку – села Стельмахівка та Берестове. Там ворог мав частковий успіх, але діями наших підрозділів був зупинений. Також продовжує наступ на село Терни на Лиманському напрямку, намагається витіснити Сили оборони України за річку Чорний Жеребець, успіху не має.

Однак Силам оборони України вдалося покращити своє тактичне положення в районі Синьківки (Куп’янський напрямок) та Серебрянського лісництва (Лиманський напрямок).

Сіверський напрямок

Противник наступає в районі Білогорівки та Роздолівки, намагається прорватися і блокувати Сіверськ, щоб створити умови для продовження наступу на Слов’янськ. Успіхів не має, його просування на цьому напрямку зупинене.

Краматорський напрямок

Найгарячішими точками залишаються Іванівське та Часів Яр. Крім того, противник намагається повернути під свій контроль Кліщіївку та вийти на рубіж по каналу Сіверський Донець – Донбас.

Покровський та Курахівський напрямки

Найскладніша ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, де продовжуються запеклі бої. Противник на цих напрямках задіяв до чотирьох бригад, намагається розвинути наступ західніше від Авдіївки та Мар’їнки, пробиваючись до Покровська та Курахового.

"Підрозділи Сил оборони України, зберігаючи життя та здоров’я наших захисників, перемістились на нові рубежі західніше Бердичів, Семенівки та Новомихайлівки. В цілому на цих напрямках противник досяг певних тактичних успіхів, але оперативної переваги отримати не зміг", – каже Сирський.

Зазначається, що українські війська завдають ворогу максимальних втрат як в особовому складі, так і у військовій техніці. Для посилення оборони на цих напрямках, заміни підрозділів, що зазнали втрат, здійснюється переміщення бригад, які відновили боєздатність.

Запорізька та Херсонська області

Все ще напружена обстановка на півдні – в Запорізькій та Херсонській областях. На Новопавлівському напрямку противник намагається наступати в районі Старомайорського, на Оріхівському – в районах Роботиного та Вербового, на Херсонському – все ще сподівається вибити наші війська з Кринок. Успіху не має на жодному з напрямків. До того ж на Херсонському напрямку нашим підрозділам вдалося просунутися в районі Велетенського та встановити контроль над островом Нестрига.

Північ

На півночі України противник продовжує обстріли прикордонних населених пунктів у Сумській та Чернігівській областях, веде диверсійно-розвідувальну діяльність. Ознак безпосередньої підготовки противника до наступальних дій на півночі України немає. Разом з тим відстежуємо нарощування чисельності та перегрупування військ противника на Харківському напрямку. На найбільш загрозливих напрямках наші війська посилено артилерійськими та танковими підрозділами.

Ротація українських військових триває. Продовжуються роботи з фортифікаційного обладнання оборонних рубежів та позицій. Також ведеться робота з партнерами щодо якнайшвидшого отримання засобів ураження, озброєння та військової техніки.

Росіяни можуть отримати тактичні переваги, поки Україна чекає допомогу від США

Аналітики ISW вважають, що рашисти можуть досягти значних тактичних успіхів у найближчі тижні, поки Україна чекає на допомогу від Сполучених Штатів, але малоймовірно, що вони здолають українську оборону.  

Там зазначають, що прибуття американської допомоги на фронт у найближчі тижні дозволить українським військам розвязати поточні проблеми з матеріально-технічним забезпеченням і призупинити російські наступальні операції, а російські війська, схоже, активізують зусилля з дестабілізації української оборони і намагаються закріпитися до прибуття допомоги.

Читайте також:
Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади Командир 125-ї бригади, яка тримала оборону Харківщини під час російського прориву, йде з посади
Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський Переважну кількість ударних бригад і полків ворог сконцентрував на Покровському напрямку, – Сирський
Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь Україна перебуває на четвертому місці у світі за імпортом озброєнь
Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура Ключовою ціллю росіян під час балістичних обстрілів з т.о. Криму є портова інфраструктура