USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30
Втрати орків: 5 7 1 3 5 0 (+1230)
USD
НБУ
41.22
Готівка
41.58
EUR
НБУ
44.70
Готівка
45.30

Відновлення житлового фонду: ЄІБ розробляє для України програму вартістю 230 млн євро

Німеччина погодилась надати 3 млн євро на технічну допомогу
Зруйноване майно
Джерело: відкриті джерела

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) розробив програму енергоефективного відновлення зруйнованих війною багатоквартирних будинків. Про це повідомила старша спеціалістка з кредитування ЄІБ Оксана Реміга, передає "Інтерфакс-Україна".

Зазначається, що загальний бюджет програми складає 230 млн євро.

"Програму енергоефективного відновлення зруйнованих багатоповерхівок повністю розраховано, її бюджет 230 млн євро, з яких пілотна фаза – 30 млн євро. В Україні є системне рішення для питання компенсації на ремонт окремих пошкоджених квартир у рамках проєкту "єВідновлення"; ми працюватимемо комплексно з цілими будинками. Фактично з нашого боку пілотний проєкт пройшов усі етапи узгодження, очікує підписання з українського боку", – сказала Реміга.

У рамках цього проєкту Німеччина погодилась надати 3 млн євро на технічну допомогу через GIZ грант. Зазначається, що експерти GIZ готові розпочинати розробку технічної документації вже зараз.

Бенефіціарами проєкту будуть муніципалітети.

Загалом GIZ уже здійснив аналіз 27 міст, вивчалася необхідність брати участь у програмі та зацікавленість у ній муніципалітетів.

Що відомо про GIZ?

Організація GIZ реалізує в Україні одну із програм міжнародної співпраці заради економічного розвитку EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП", що спільно фінансується Європейським Союзом та урядом Німеччини.

Програма спрямована на підвищення конкурентоспроможності економіки України, покращення інституційних та регуляторних умов на національному та місцевому рівнях, завдяки яким малі та середні підприємства (МСП) можуть скористатися новими економічними перспективами, які пропонує Угода про асоціацію з ЄС.

У скільки оцінюють відбудову України?

Загалом, за прогнозами Світового банку, повоєнна відбудова України коштуватиме близько 500–600 млрд євро. Лише збитки медичної системи України, спричинені російською агресією, Світовий банк та Всесвітня організація охорони здоров’я оцінюють у 26 млрд доларів. Разом з тим в Україні вже відзначили, що після закінчення війни країна не зможе відбудувати деякі населені пункти, оскільки росіяни зруйнували їх вщент

Читайте також:
755 нацгвардійців повернули з полону РФ, - Півненко 755 нацгвардійців повернули з полону РФ, - Півненко
Російські війська можуть через місяць-півтора стати в оборону, - командувач Нацгвардії Російські війська можуть через місяць-півтора стати в оборону, - командувач Нацгвардії
Американська компанія Bell запропонувала Україні озброїтися ударними вертольотами 407M Американська компанія Bell запропонувала Україні озброїтися ударними вертольотами 407M
Допомога західних партнерів дозволить ЗСУ проводити вдалі контрнаступальні операції Допомога західних партнерів дозволить ЗСУ проводити вдалі контрнаступальні операції