USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 2 0 0 (+480)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Україна повинна інтегруватися з європейськими енергосистемами для мінімізації наслідків російських обстрілів, – Кучеренко

Народний депутат назвав кілька шляхів, як можна подолати енергокризу в країні
енергетика
Джерело: скріншот

Україна здатна швидко подолати енергокризу в країні, якщо виконати кілька важливих кроків. Про це в ефірі UWN заявив народний депутат, перший  заступник голови комітету з питань енергетики та ЖКП Олексій Кучеренко.

Три кроки до енергостабільності

Перший крок, за словами Кучеренка, полягає в інтеграції з європейськими енергосистемами. Це стосується не тільки енергетичної сфери, але й газової. Це необхідно для того, щоб Україна мала можливість резервного постачання енергоносіїв, газу, електроенергії, щоб компенсувати певні втрати.

Другий крок, на думку нардепа, полягає у необхідності диверсифікації видів палива. І тому проєкти у цій сфері зможуть зменшити вразливість українських енергооб'єктів в рази.

Третій крок, за словами Кучеренка, полягає у наближенні до кожного споживача джерела споживання електроенергії.

"На собі поясню: я вже вираховую собі, що влітку на своєму приватному будинку я знаю, де візьму кредит, скільки мені треба своїх коштів, і я зроблю сонячні панелі, акумуляторну батарею і відповідно, напевно теплонасос, якщо вистачить грошей. Я розумію, що не кожний зараз це може, але значна частина може це робити, може простіше десь робити, може інші види палива використовувати, але диверсифікувати, щоб ми не залежали  від одного якогось джерела", – наголосив Кучеренко.

До речі, уряд виділив 5 млн гривень на проєкт з будівництва та ремонту енергетичної інфраструктури. Держава відновлюватиме енергетику за принципом build back better. Україні цього року знадобиться додатково 17 мільярдів доларів для швидкого відновлення енергетики.

Читайте також:
Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення Електроенергія може подорожчати вдвічі: НКРЕКП запропонувала затвердити нові тарифи для населення
Енергомережа України зруйнована на 40–50%. Чи очікувати дефіциту електроенергії влітку Енергомережа України зруйнована на 40–50%. Чи очікувати дефіциту електроенергії влітку
Україна призупинила експорт електроенергії, щоб покрити внутрішні потреби, – Україна призупинила експорт електроенергії, щоб покрити внутрішні потреби, – "Укренерго"
НКРЕКП затвердила двоетапне підвищення тарифів на розподіл електроенергії НКРЕКП затвердила двоетапне підвищення тарифів на розподіл електроенергії