USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50
Втрати орків: 4 9 5 0 7 0 (+1380)
USD
НБУ
39.43
Готівка
40.00
EUR
НБУ
42.75
Готівка
43.50

Повторює "сирійську тактику": Росія вбила понад 90 медиків, поліцейських і рятувальників під час повторних ударів по Україні

Лише у березні та квітні внаслідок повторних атак РФ загинуло близько 30 рятувальників
Рятувальники ДСНС_2
Джерело: ДСНС України

Завдаючи повторних авіаційних та ракетних ударів в Україні по цивільних, зокрема по медиках та рятувальниках, російські війська повторюють власну тактику в Сирії. По це заявив тимчасово повірений у справах місії США при ОБСЄ Тімоті Ганвей, передає "Укрінформ".

"Я хотів би зосередитися на вірогідних повідомленнях про те, що російські військові завдають повторних ударів в Україні по цивільному населенню, в тому числі по парамедиках та особах, які прибувають, щоб допомогти жертвам першого удару. Російський уряд наслідує власний приклад у Сирії, де він здійснив десятки таких авіаударів, унаслідок яких загинули цивільні, співробітники екстрених служб та гуманітарні працівники", – сказав американський дипломат.

Він нагадав удар "Калібром" 1 березня 2022 року по площі Свободи перед Харківською ОДА. За п'ять-сім хвилин після прибуття рятувальників окупанти завдали другого удару аналогічною ракетою, яка влучила в будівлю.

"Це означає, що рятувальники і поранені в результаті першої атаки були навмисно обрані мішенню", – уточнив Ганвей.

За його словами, відтоді з'явилися докази того, що Росія вбила понад 90 медичних працівників, поліцейських і пожежників та поранила майже 350 цивільних осіб по всій Україні, використовуючи цю тактику.

"Викликає занепокоєння той факт, що Росія все частіше використовує цей тип атак. Управління ООН з координації гуманітарних справ заявило, що протягом останніх тижнів спостерігається "особливо тривожна картина" таких ударів. Лише у березні та квітні внаслідок повторних атак Росії, спрямованих проти тих, хто першими реагує на надзвичайні ситуації, загинуло близько 30 рятувальників в Одесі, Харкові та Запоріжжі, а понад 20 – дістали поранення", – сказав представник США.

Ганвей наголосив, що порушення Міжнародного гуманітарного права російськими військами не повинні залишатися безкарними, і кампанія Росії проти цивільного населення України має бути припинена.

Нагадаємо

В середині березня росіяни атакували ракетами об’єкти цивільної інфраструктури Одеси. Після першого удару під час ліквідації наслідків та надання допомоги пораненим екстреними службами росіяни завдали по них другого удару.

Читайте також:
Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський Кожне рішення Заходу про допомогу ухвалюється з запізненням на рік, - Зеленський
Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні Росія розпочала пропагандистську кампанію серед німецькомовних і закликає воювати в Україні
Націоналізація Націоналізація "покинутого" житла на ТОТ України: РФ хоче вкрасти понад 13 тисяч домівок
Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку Направлення на ВЛК можуть з'явитись в додатку "Резерв+"