У Німеччині схвалили закон про часткову легалізацію рекреаційного канабісу. Про це повідомляє Associated Press.
Тепер повнолітні німці зможуть мати до 25 грамів канабісу в рекреаційних цілях. Законопроєкт також дозволяє самостійно вирощувати до трьох рослин. Закон має набути чинності 1 квітня 2024 року.
"За законодавчу ініціативу проголосували 407 депутатів, проти - 226, а 4 утрималися. З 1 липня повнолітні німці зможуть також приєднуватися до некомерційних спільнот вирощування конопель - так званих клубів канабісу. У кожній такій спільноті має бути не більше 500 членів. Такі клуби канабісу можуть давати своїм членам до 50 грамів марихуани на місяць", - йдеться в повідомленні.
Утім, учасники віком від 18 до 21 року можуть мати лише до 30 грамів. Членство в кількох клубах одночасно заборонятиметься.
Витрати клубів покриватимуться з членських внесків, які розподілятимуть залежно від того, скільки марихуани споживає кожен спілчанин.
"Метою уряду є "боротьба з чорним ринком" і кращий захист молоді. Чинні закони не діють - споживання зростає, як і проблеми з неякісним канабісом. Уряд планує заборонити рекламу та просування марихуани, також не дозволятимуть розташування "клубів канабісу" чи його споживання поряд зі школами, ігровими майданчиками, стадіонами та будь-якими спортивними закладами", - заявив міністр охорони здоровʼя Карл Лаутербах.
Протягом півтора року після того, як набуде чинності закон про легалізацію канабісу, оцінюватимуть його вплив на захист дітей та молоді.
А що в Україні?
15 лютого президент України Володимир Зеленський підписав закон про легалізацію медичного канабісу.
Документ набуває чинності через пів року після його оприлюднення.
Згідно із законом, діяльність з розроблення нових наркотичних засобів або психотропних речовин дозволяється лише з метою їх застосування у медичній практиці з дотриманням законодавства про лікарські засоби або для використання у науковій та науково-технічній діяльності.
Хворий, який в’їжджає на територію України, виїжджає з території України або прямує транзитом через територію України, може ввозити на територію України, вивозити з території України або перевозити через територію України лікарські засоби, що містять наркотичні засоби та (або) психотропні речовини, для власного використання в обсязі, що не перевищує обсяг, визначений рецептом лікаря, виданим такому пацієнту, та без необхідності отримання дозволу на підставі такого рецепта.