USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 0 3 8 0 0 (+1460)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40

Танки Leopard, автомобілі Bandvagn, вантажівки і не тільки. Німеччина передала Україні пакет допомоги

Компанія Rheinmetall поставить Україні близько 30 танків Leopard 1
Leopard 1
Джерело: відкриті джерела

Німеччина передала Україні черговий пакет військової допомоги. До нього увійшли ще 10 танків Leopard 1A5. Про це повідомило Міноборони Німеччини. А компанія Rheinmetall заявила про постачання в Україну близько 30 танків Leopard 1.

До пакета військової допомоги Німеччини увійшли:

 • 10 танків Leopard 1A5
 • 14 автомобілів Bandvagn 206
 • 5 гусеничних носіїв Warthog Ambulance
 • 1 танк Winsent 1 для розмінування
 • 10 БПЛА VECTOR
 • 14 наземних оглядових радарів GO12
 • 3 машини охорони кордону
 • 4 8x8 HX81 тягачі та 4 напівпричепи
 • 16 вантажівок Zetros
 • 13 вантажівок MAN TGS
 • 1,4 млн патронів до вогнепальної зброї.
Новини за темою: Німеччина замовила для України 100 тисяч боєприпасів до мінометів

Нова військова допомога від Rheinmetall

Уряд України уклав із німецьким концерном Rheinmetall контракт на постачання систем Leopard 1, у тому числі 25 основних бойових танків Leopard 1A5, п'яти броньованих евакуаційних машин (Bergepanzer 2) та двох танків для навчання водіїв. Постачання має відбутися у 2024 році.

"Замовлення, що фінансується Німеччиною і вартістю кілька мільйонів євро, також включає навчання, логістику, запасні частини, технічне обслуговування та інші допоміжні послуги", – йдеться в повідомленні.

За даними концерну, системи Leopard 1 в цей час проходять капітальний ремонт на заводах Rheinmetall в Унтерлюсі і Касселі і готуються до використання.

Отож, Rheinmetall продовжує підтримувати Україну постійними поставками тактичних машин. Раніше групі було доручено поставити Україні 80 бойових машин піхоти Marder. Більшість із них уже перебувають у країні, де довели свою стійкість у поточних операціях.

Поза тим Rheinmetall готовий поставити ще 20 БМП Marder, як тільки отримає відповідне замовлення. Наприкінці 2023-го – на початку 2024 року Україна також прийме п'ять аеромобільних машин Caracal. Крім того, за дорученням урядів Нідерландів та Данії наступного року група поставить Україні 14 танків Leopard 2A4. Крім техніки Rheinmetall допомагає українським збройним силам боєприпасами, дронами, медичними засобами тощо.

Нагадаємо, Німеччина подвоїть військову допомогу Україні наступного року. Тепер вона становитиме 8 млрд євро замість 4 мільярдів. Раніше корпорація Rheinmetall передала Україні нову партію розвідувальних систем SurveilSpire для боротьби з дронами. 

Читайте також:
Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський Франція відправляє військових інструкторів в Україну, – Сирський
Іспанія надасть Україні новий пакет допомоги на понад один мільярд євро, в який входять танки Leopard і ракети для Patriot Іспанія надасть Україні новий пакет допомоги на понад один мільярд євро, в який входять танки Leopard і ракети для Patriot
Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю проти Росії Швеція дозволила Україні використовувати свою зброю проти Росії
Макрон їде до Німеччини: Це перший держвізит президента Франції до ФРН за 24 роки Макрон їде до Німеччини: Це перший держвізит президента Франції до ФРН за 24 роки