USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90
Втрати орків: 5 6 5 6 1 0 (+990)
USD
НБУ
41.42
Готівка
41.70
EUR
НБУ
45.26
Готівка
45.90

Справа ТОВ "Краснолиманське": Тримання під вартою жінок, які є підлеглими Кропачова, свідчить лише про одне – це тиск на бізнес і особисто на бізнесмена

Будь-яких підстав і обставин, які б вимагали для мети належного розслідування кримінального провадження тримати жінок під вартою, взагалі немає, переконаний адвокат
Тюрма, в'язниця, колонія
Фото ілюстративне
Джерело: РИА Новости

Той факт, що жінок, які є підозрюваними у справі ТОВ "Краснолиманське" і які є підлеглими Кропачова, нині тримають під вартою, вказує на те, що мета цієї справи на цей час – це тиск на бізнес і особисто на бізнесмена Віталія Кропачова. Про це в ефірі ТАК TV заявив адвокат Ігор Федоренко.

"Те, що тримають під вартою двох жінок, які є підлеглими або пов'язаними з Віталієм Кропачовим своїми службовими обов'язками, є беззаперечним свідченням, що мета цієї справи на цей час – це тиск на бізнес і особисто на Віталія Кропачова як на керівника і власника цього бізнесу. Тому що будь-яких підстав і обставин, які б вимагали для мети належного розслідування кримінального провадження тримати безпосередньо мою підзахисну Світлану Серебрянську (бухгалтерка ТОВ "Краснолиманське", – ред.) під вартою, взагалі немає", – зазначив адвокат.

Федоренко пригадав і те, що на судових засіданнях щодо Світлани Серебрянської та директора шахти Анатолія Руденко прокурор сказав: "Якщо знайдемо п'яту (особу), то знайдемо, а якщо не знайдемо – змінимо обвинувачення".

"Це свідчить про те, що сама 255 стаття і обвинувачення у створенні злочинної організаці навіть зараз для прокурора не є обґрунтованими і використовуються для того, щоб можна було через ці статті тиснути на суд і вимагати безальтернативного тримання під вартою осіб, які обвинувачуються в економічних злочинах. Іншого пояснення я не бачу", – зауважив він.

Тиск на підозрюваних

Зазначимо, нині адвокатам відомо, що на підозрюваних у справі ТОВ "Краснолиманське", які перебувають під вартою, здійснюється тиск з боку правоохоронців. Зокрема, літню жінку, яка хворіє на бронхіальну астму, через відмову давати свідчення без свого адвоката, перемістили в камеру, де навіть немає ліжка і вона змушена була спати на підлозі. 

"Самим шокуючим фактом виявилось те, що крім того що люди і так потрапили у в'язницю, на них ще є додатковий тиск. Я безпосередньо вчора був у своєї підзахисної і отримав інформацію, що до неї прибували представники правоохоронних органів, при цьому вони не запрошували мене або іншого адвоката, намагалися з нею спілкуватися, отримати від неї будь-які відомості та свідчення (що є порушенням її прав на захист, – ред.). А коли вона відмовилась спілкуватися і давати свідчення без участі адвоката, наслідком цього стало переведення її в гірші умови. Літню людину, яка хворіє на бронхіальну астму, в якої було декілька приступів вже на той час, перемістили в камеру, де навіть немає ліжка і вона змушена була спати на підлозі – вона стала девʼятою у камері на вісім осіб. І це дуже прикрий факт", – розповів в ефірі TAK TV адвокат Ігор Федоренко.

Правозахисник додав, що на цей факт вони вже відреагували і подали відповідний запит до слідчого ізолятора. Насамперед адвокатів цікавить відповідь на питання, хто з правоохоронців без адвоката відвідував їхню підзахисну. По-друге, з чим пов'язане таке погіршення умов тримання.

Справа ТОВ "Краснолиманське"

ДБР звинуватило бенефіціарного власника ТОВ "Краснолиманське" Віталія Кропачова, довірену особу бізнесмена, директора ТОВ "Краснолиманське" та головного бухгалтера ТОВ "Краснолиманське" у нібито створенні так званої злочинної групи та у нібито завданні державі шкоди на 2 млрд гривень.

Сам Кропачов відкидає всі звинувачення та заявляє, що жодних правових підстав для кримінальної справи немає. Адвокати бізнесмена стверджують, що його затримання відбулося із порушеннями. До того ж, за словами одного з адвокатів, Олександра Салазського, Віталію Кропачову було обрано запобіжний захід без можливості внесення застави за обвинуваченням в економічному злочині, "що само по собі є нонсенсом". 

Інший адвокат, Юрій Сухов, вважає, що справа проти Віталія Кропачова не має нічого спільного із законом. Він підтримав свого колегу, зазначивши, що рішення, згідно з яким особу, яка, ймовірно, вчинила економічний злочин, утримувати під вартою – виглядає абсурдним.

Адвокати переконані, що у справі ТОВ "Краснолиманське" першочерговою метою було затримати весь менеджмент групи компанії, аби заблокувати її діяльність.

5 червня відбувся розгляд апеляційної заяви адвокатів бізнесмена щодо зміни запобіжного заходу Кропачову. Київський апеляційний суд апеляцію не задовольнив. Адвокат бізнесмена Олександр Салазський в коментарі ТАК TV пояснив, що тепер Віталій Кропачов перебуватиме під вартою щонайменше до середини липня.

Напередодні – 4 червня – запобіжний захід залишили без змін бухгалтеру ТОВ "Краснолиманське" Світлані Серебрянській. Жінка залишається під вартою.

Так само залишається під вартою і представниця "Укрдонінвесту" Олена Даниленко. Київський апеляційний суд 6 червня не задовольнив апеляцію про зміну запобіжного заходу.

Читайте також:
Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ Сторона обвинувачення абсолютно не зацікавлена у встановленні об'єктивної істини, - адвокат про справу проти ТОВ "Краснолиманське"
Державна шахта Державна шахта "Краснолиманська" винна ТОВ "Краснолиманське" 800 млн грн. Втім, за це правоохоронці чомусь мовчать
Кропачов: Ми залучили американську компанію, щоб в США побачили фальсифікацію справи прокуратурою Кропачов: Ми залучили американську компанію, щоб в США побачили фальсифікацію справи прокуратурою
Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави Справа Віталія Кропачова: Бізнесмену продовжили строки тримання під вартою без права внесення застави