USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80
Втрати орків: 2 7 8 1 3 0 (+470)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.75
EUR
НБУ
38.55
Готівка
40.80

Що буде з інфляцією до кінця року: У Нацбанку зробили оптимістичний прогноз

Цьому сприяє низка економічних та фінансових чинників
Нацбанк

Ілюстративне фото

Джерело: відкриті джерела

Рівень інфляції до кінця року буде нижчим, ніж той, що прогнозував Нацбанк у липні цього року, на рівні 10,6%. Про це йдеться у повідомленні регулятора.

Що сприятиме зниженню інфляції

Такій ціновій динаміці, за даними Національного банку, сприяло розширення пропозиції сирих продуктів харчування, а також поліпшення інфляційних і курсових очікувань.

Також вагому роль у стримуванні інфляційного тиску та поліпшенні очікувань мали заходи НБУ із забезпечення привабливості гривневих активів і стійкості валютного ринку.

Новини за темою: Овочі та фрукти дешевшатимуть протягом осені: Прогноз експерта

"Загальна тенденція до зниження інфляції зберігатиметься й надалі. Цьому з-поміж іншого сприятимуть ефекти від кращих врожаїв, фіксація окремих тарифів на житлово-комунальні послуги, а також послідовна монетарна політика Національного банку. Інфляція наприкінці року, ймовірно, буде нижчою від липневого прогнозу НБУ, хоча потенціал її швидкого сповільнення майже вичерпано", – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, ми писали, що інфляція в річному вимірі у серпні поточного року сповільнилася до 8,6%.

Читайте також:
Нацбанк пом'якшив низку валютних обмежень для бізнесу та населення Нацбанк пом'якшив низку валютних обмежень для бізнесу та населення
Українцям за пів року з-за кордону перерахували 5,7 млрд доларів в еквіваленті: Звідки надійшло найбільше? Українцям за пів року з-за кордону перерахували 5,7 млрд доларів в еквіваленті: Звідки надійшло найбільше?
Українці у серпні менше боялися безробіття, але більше – падіння гривні, – дослідження Українці у серпні менше боялися безробіття, але більше – падіння гривні, – дослідження
Інфляція в Україні у річному вимірі сповільнилася до 8,6%: Дані Нацбанку Інфляція в Україні у річному вимірі сповільнилася до 8,6%: Дані Нацбанку