USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90
Втрати орків: 4 1 9 0 2 0 (+1070)
USD
НБУ
38.16
Готівка
38.60
EUR
НБУ
41.26
Готівка
41.90

ГЕС, розташовані на Дніпрі, знижують потужність виробництва електроенергії, – "Укренерго"

В Україні змінюється режим роботи ГЕС, щоб зменшити надходження води в Каховське водосховище
гес
Джерело: відкриті джерела

Гідроелектростанції, розташовані на Дніпрі вище Каховської ГЕС, знижують потужність виробництва для обмеження надходження води у Каховське водосховище, щоб зменшити затоплення. Про це інформує пресслужба "Укренерго".

Через підтоплення відключено близько 20 тисяч споживачів у Херсоні та області.

"Вчора, 7 червня 2023 року з 20:00 до 23:00 через недостатність загальної потужності українських електростанцій для покриття вечірнього піку споживання енергосистема України брала аварійну допомогу від енергосистеми Румунії", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: У Міненерго розповіли, яка ситуація в енергосистемі України після підриву Каховської дамби

Повідомляється, що наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів, але ситуація в енергосистемі залишається непростою. У вечірні години у зв’язку з обмеженою кількістю енергоблоків в роботі може виникати дефіцит потужності.

В "Укренерго" зазначили, що експорт електроенергії відсутній. А імпорт зі Словаччини передбачається лише з 14 до 19 години.

Новини за темою: В Україні почали будувати водогін до постраждалих через підрив Каховської ГЕС областей

В Україні змінюється режим роботи ГЕС

Режим роботи гідроелектростанцій змінено, щоб зменшити обсяг води, яка поступає в Каховське водосховище, та зменшити затоплення, інформує пресслужба "Укренерго".

"НЕК "Укренерго" разом з ПрАТ "Укргідроенерго" опрацьовують сценарії подальшої збалансованої роботи енергосистеми з урахуванням наслідків руйнування Каховської ГЕС", – йдеться в повідомленні. 

В "Укренерго" заявили, що через тривалі ремонти на багатьох енергоблоках ТЕС, а також деяких АЕС в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків, які виробляють електроенергію.

Новини за темою: Україна призупинила експорт електроенергії, щоб покрити внутрішні потреби, – "Укренерго"

Зазначається, що до роботи повернули одну з магістральних ліній, яка була пошкоджена внаслідок масованої ракетної атаки РФ, що підвищило надійність живлення одразу кількох областей у Центральному регіоні. 

Також ремонти продовжуються на всіх енергооб’єктах, пошкоджених під час 15 масованих ракетних ударів та 18 дронових атак росіян по енергосистемі.

Ризик підтоплення енергооб'єктів

У наслідок підриву Каховської гідроелектростанції існує ризик підтоплення енергооб'єктів Херсонської області, зокрема Херсонської ТЕЦ. Через підтоплення у місті вже знеструмлено майже 12 тисяч споживачів (р-н Острів), можливі проблеми з водопостачанням.

Читайте також:
Україна стала повноцінним сороковим членом ENTSO-E європейської мережі енергосистем, – Шмигаль Україна стала повноцінним сороковим членом ENTSO-E європейської мережі енергосистем, – Шмигаль
"В українській енергетиці катастрофічна ситуація": Окупанти ширять новий фейк
"Укргідроенерго" готує позови проти РФ через атаки на інфраструктуру та знищення Каховської ГЕС
В енергокомпаніях перевірять правомірність надання бронювання працівникам В енергокомпаніях перевірять правомірність надання бронювання працівникам