USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

У Міненерго розповіли, яка ситуація в енергосистемі України після підриву Каховської дамби

Унаслідок російського теракту є ризик підтоплення енергооб'єктів у Херсонській області
світло
Джерело: відкриті джерела

Унаслідок підриву Каховської гідроелектростанції існує ризик підтоплення енергооб'єктів Херсонської області. Однак енергосистема України працює стабільно. Про це поінформували в Міненерго.

"Енергетична система країни працює стабільно. Виробленої електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. Ситуація на ЗАЕС – незважаючи на поступове зниження рівня води, прямої загрози для окупованої станції немає. Експерти Енергоатому постійно моніторять ситуацію", – розповіли у міністерстві.

Там також зазначили, що через підрив дамби є ризики підтоплення енергооб’єктів на Херсонщині, зокрема Херсонської ТЕЦ. Через підтоплення у місті вже знеструмлено майже 12 тисяч споживачів (р-н "Острів"), можливі проблеми з водопостачанням.

Тим часом в "Укренерго" повідомили, що наразі виробництва електроенергії достатньо для покриття потреб споживачів. Триває ремонтна кампанія на багатьох електростанціях, тож в енергосистемі працює менша кількість енергоблоків, які виробляють електроенергію.

"Упродовж дня просимо розподіляти використання електроенергії і переносити користування потужними приладами з вечірніх годин на інші періоди доби", – йдеться у повідомленні.

Там обіцяють надалі повідомлятиме про вплив наслідків катастрофи на стан енергосистеми.

Варто зазначити, що Каховська гідроелектростанція з перших днів повномасштабної агресії окупована і була замінована росіянами, з нею втрачено технологічний зв’язок, видача потужності на підконтрольну територію України з неї не здійснювалася.

Нагадаємо, російські війська вночі 6 червня підірвали Каховську ГЕС. За цим фактом правоохоронці вже розпочали розслідування за статтею "екоцид".

Яка нині ситуація на ГЕС та як можна евакуюватися з потенційно небезпечних районів – читайте тут.

 
Читайте також:
НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ НАЗК запускає першу у світі відкриту базу даних іноземних компонентів у зброї РФ
Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними Україна та США підписали Меморандум про спільне виробництво та обмін технічними даними
Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим Кабмін встановив спеціальний прикордонний режим
Щоб уникнути відключень. В Україні виник дефіцит електроенергії, уряд закликає економити Щоб уникнути відключень. В Україні виник дефіцит електроенергії, уряд закликає економити