USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85
Втрати орків: 5 6 6 7 1 0 (+1100)
USD
НБУ
41.49
Готівка
41.75
EUR
НБУ
45.19
Готівка
45.85

Сміття замість палива: У Києві планують побудувати дві ТЕЦ

Для великих міст таке заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття
побудувати ТЕЦ_4
Київ вивчає досвід інших міст щодо поводження з відходами
Джерело: КМДА

Київ вивчає досвід інших міст щодо поводження з відходами і планує побудувати на різних берегах столиці дві ТЕЦ, які зможуть використовувати сміття як паливо. Про це сказав заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який у межах робочого візиту відвідав Львів і об’єкти будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного комплексу.

Під час візиту посадовець зазначив, що кількість сміття в Україні не зменшується, а правильна та безпечна його утилізація потребує ефективних рішень. Тому важливо використовувати потенціал побутових відходів як джерело електричної енергії.

І в цьому Київ планує перейняти досвід Львова, оскільки Україна живе в умовах енергетичного дефіциту. До того ж ворог системними ударами намагається знищити наявну енергосистему, позбавивши українців електроенергії та газу.

"Тож маємо використати всі шляхи й можливості, що дозволять продукувати енергію. На це, власне, спрямована Концепція енергетичної стійкості Києва (Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації). Серед інших об’єктів вона передбачає створення двох ТЕЦ на різних берегах столиці, що працюватимуть на комбінованому паливі й використовуватимуть висококалорійні фракції відходів", – заявив Пантелеєв.

І додав, що для великих міст таке заміщення звичних видів палива вирішує одразу дві проблеми – дефіцит енергії та проблему накопичення сміття. Мовляв, таку практику широко використовують у європейських містах й "прагнемо застосовувати ми".

Новини за темою: Україні слід переходити на "зелену" економіку, на цьому наголошують міжнародні партнери, – експерт

До речі, 10 червня Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" провело аукціон на закупівлю 15 когенераційних установок для виробництва тепла й електроенергії із загальною потужністю 60 МВт. Переможцем торгів стала словацька компанія KTS Engineering s.r.o.

Компанія, яка є авторизованим дистриб'ютором газових двигунів Jenbacher від австрійської компанії INNIO, продасть "Київтеплоенерго" дев'ять когенераційних установок на 4500 кВт (Jenbacher JMS 624 GS-N.L.) і шість установок на 3333 кВт (Jenbacher JMS 620 GS-N.L.).

Крім того, на початку червня в уряді запропонували побудувати десятки міні-ТЕЦ по всій Україні, щоб забезпечити безперебійне енергопостачання. У такий спосіб Кабмін зможе також захистити енергетику від російських ударів.

Читайте також:
Трагедія на атракціоні в Києві: Хлопця знайшли на глибині 9 м, він був без захисного жилета Трагедія на атракціоні в Києві: Хлопця знайшли на глибині 9 м, він був без захисного жилета
Україна може найближчим часом отримати 250 млн євро для підтримки енергетики від ЄІБ Україна може найближчим часом отримати 250 млн євро для підтримки енергетики від ЄІБ
"Охматдит" оголосив тендер на ремонт та відновлення лікарні
Трагедія на атракціоні у столиці: У КМДА проводять обшуки Трагедія на атракціоні у столиці: У КМДА проводять обшуки