Петиція щодо мобілізації нардепів та держслужбовців набрала необхідні 25 тисяч голосів. Про це свідчать дані на сайті Офісу президента.
Автором документа є народний депутат Олександр Дубінський, який зараз перебуває у СІЗО.
"Ми, громадяни України, звертаємось до президента України з проханням вжити невідкладних заходів щодо визначення проєктів закону про внесення змін до деяких законів України (щодо справедливої мобілізації народних депутатів України) №9647 від 24.08.2023 та проєкту закону про внесення змін до деяких законів України (щодо справедливої мобілізації громадян України) №9649 від 24.08.2023 як невідкладних", – йдеться в тексті.
Автор звернення наголошує, те, що нардепи та чиновники не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, порушує рівність перед конституційними обов’язками всіх громадян України. При цьому мобілізація народних депутатів і державних службовців різних рівнів допоможе вирівняти умови для всіх громадян.
"У зв’язку зі специфічним графіком засідань Верховної Ради України під час воєнного стану неможливо визначити, коли ці законопроєкти будуть розглянуті. Однак ми закликаємо негайно розглянути ці законодавчі ініціативи, щоб прискорити перемогу та зменшити соціальне напруження", – додає народний обранець.
Тепер, згідно із законом, на петицію має відреагувати президент України Володимир Зеленський.
Раніше
Наприкінці літа нардеп Дубінський зареєстрував законопроєкт, який вносить зміни до порядку проведення мобілізації в Україні.
У документі пропонується виключити із закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" згадку про держслужбовців та нардепів у частині відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.
Також документом скасовується заборона на мобілізацію працівників БЕБ, НАБУ та ДБР.
Що відомо про загальну мобілізацію в Україні?
9 листопада президент Володимир Зеленський підписав закони щодо продовження дії воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 діб. Таким чином воєнний стан та мобілізація триватимуть до 14 лютого 2024 року.
У період мобілізації до лав ЗСУ призивають усіх військовозобов'язаних громадян віком від 18 до 60 років, визнаних придатними або обмежено придатними для несення військової служби.
Мобілізацію здійснюють співробітники місцевих ТЦК і СП, а за необхідності – командири військових частин за розпорядженням Генерального штабу Збройних сил України. Доки триває мобілізація, військкоми вручатимуть повістки військовозобов'язаним громадянам, які підлягають призову під час війни і не мають броні або відстрочки.
Тим часом у Верховній Раді готують великий законопроєкт щодо мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.
До речі, Міністерство оборони України та Міністерство цифрової трансформації готують "смарт-мобілізацію". Людина, яка мобілізуватиметься до ЗСУ, зможе обрати собі спеціалізацію, яку вона захоче. У переліку будуть абсолютно всі військові професії, починаючи від водія, закінчуючи оператором дронів.