Прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні спромоглася переконати угорського колегу Віктора Орбана відмовитися від накладання вето на початок переговорів з Україною про приєднання до Європейського Союзу. І коли Орбан залишив залу під час голосування по Україні, то це була заздалегідь узгоджена з Римом стратегія, пише газета Libero.
За інформацією видання, Мелоні змогла донести до колеги необхідність дати зелене світло переговорам про майбутнє членство в ЄС обох країн, а також наданню Грузії статусу країни-кандидата на вступ до Євросоюзу.
"Під час голосування по Києву угорський прем'єр залишив залу, але це була стратегія, заздалегідь узгоджена з Римом", – сказала італійська прем'єрка.
Що передувало?
Нагадаємо, напередодні вночі в Брюсселі завершився саміт лідерів Європейського Союзу, де розглядали середньострокову програму допомоги Україні в 50 млрд євро. ЄС рішення не ухвалив через позицію Угорщини.
Утім, за уточненням президента Європейської ради Шарля Мішеля, "мегапакет" не відхилили, а відклали: лідери домовилися про позачерговий саміт, що буде присвячений цьому питанню.
Як відомо, лідери Євросоюзу все-таки погодилися почати переговори про членство з Україною.
При цьому раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пригрозив зірвати саміт лідерів Європейського Союзу, який відбудеться в грудні. На зустрічі обговорюватимуть фінансову допомогу Україні та питання про початок переговорів щодо вступу держави до Євросоюзу.
Водночас у Міністерстві закордонних справ України заявили, що Європейський Союз досяг принципового рішення про створення Українського фонду (Ukraine Facility) у розмірі 50 млрд євро на 2024–2027 роки.
"Це чіткий сигнал про те, що фінансова підтримка України з боку Євросоюзу продовжиться", – зазначається в повідомленні МЗС.
Позиція Угорщини щодо війни в Україні
Угорщина з початку повномасштабної війни не надала Україні військову допомогу, а також блокує санкції Європейського Союзу проти Росії. Крім того, Будапешт продовжує торгувати з Москвою, а представники угорської влади відвідують столицю РФ.
Також Євросоюз розглядає можливість надання допомоги Угорщині, щоб заручитись підтримкою для України.