USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85
Втрати орків: 4 5 3 6 5 0 (+890)
USD
НБУ
39.17
Готівка
39.60
EUR
НБУ
42.02
Готівка
42.85

ЄС фактично схвалив виділення Україні 50 млрд євро, остаточно все вирішиться в січні, – МЗС

Кошти мають виділити для підтримки України в період із 2024-го по 2027 рік
ЄС

ЄС

Джерело: wikipedia

У Міністерстві закордонних справ України заявили, що Європейський Союз досяг принципового рішення про створення Українського фонду (Ukraine Facility) у розмірі 50 млрд євро на 2024–2027 роки. Про це йдеться на сайті відомства.

"Це чіткий сигнал про те, що фінансова підтримка України з боку Євросоюзу продовжиться", – зазначається в повідомленні МЗС.

Водночас там очікують, що всі необхідні юридичні процедури з боку ЄС завершаться в січні 2024 року, що дасть змогу якнайшвидше отримати відповідне фінансування.

"50 млрд євро, виділених Євросоюзом для України, будуть спрямовані, зокрема, на підтримку макроекономічної стабільності, відновлення та модернізацію нашої держави, а також прискорення інтеграції до ЄС", – розповіли у відомстві.

Нагадаємо, сьогодні вночі в Брюсселі завершився саміт лідерів Європейського Союзу, де розглядали середньострокову програму допомоги Україні в 50 млрд євро. ЄС рішення не прийняв через позицію Угорщини.

Утім, за уточненням президента Європейської ради Шарля Мішеля, "мегапакет" не відхилили, а відклали: лідери домовилися про позачерговий саміт, що буде присвячений цьому питанню.

Як відомо, вчора лідери Євросоюзу погодилися почати переговори про членство з Україною.

При цьому раніше прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан пригрозив зірвати саміт лідерів Європейського Союзу, який відбудеться в грудні. На зустрічі обговорюватимуть фінансову допомогу Україні та питання про початок переговорів щодо вступу держави до Євросоюзу.

Читайте також:
Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні Цьогоріч Литва виділить 1,2 мільярда євро на військову допомогу Україні
В Україні запустять В Україні запустять "Залізний полігон" для випробування зброї
Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot Німеччина передасть Україні ще одну систему Patriot
Трамп підтримав допомогу Україні, але Трамп підтримав допомогу Україні, але "у форматі позики"