USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 2 5 1 5 0 (+1090)
USD
НБУ
40.69
Готівка
41.00
EUR
НБУ
43.89
Готівка
44.40

Мішель заявив, що Орбан не стане його наступником на посаді президента Європейської ради, – Reuters

Президент Євроради сказав, що рішення щодо наступника мають ухвалити в червні
Шарль Мішель
Шарль Мішель
Джерело: відкриті джерела

Президент Європейської ради Шарль Мішель, який достроково залишить свою посаду для участі у виборах до Європарламенту, пояснив, що його колеги мають достатньо інструментів, щоб угорський прем’єр Віктор Орбан не став його наступником. Про це пише Reuters.

"Чітко пояснюю, що в будь-якому випадку в червні мають ухвалити рішення щодо мого наступника, а рішення щодо мого переходу до Європейського парламенту буде в липні. Тому Європейська рада безперешкодно визначиться щодо призначення мого наступника на посаді", – сказав Мішель.

І зауважив, що "є безліч інструментів, якщо є політична воля уникнути Віктора Орбана".

Що передувало?

Якщо Мішель балотуватиметься до Європейського парламенту, то головування у Європейській раді тимчасово перейде до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, передає Politico.

Головування у Раді ЄС на ротаційній основі переходить від одного члена ЄС до іншого на пів року.

Якщо лідерам Євросоюзу не вдасться швидко дійти згоди щодо наступника Мішеля, головування у Європейській раді тимчасово перейде до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана – лідера країни. Все тому, що Угорщина головуватиме у Раді Європейського Союзу з липня 2024 року до грудня.

Новини за темою: Бельгія починає головування в Раді ЄС: Що серед пріоритетів?

У виданні зазначають, що таке може бути вперше, коли чинний президент Ради буде кандидатом на виборах до Європейського парламенту.

Нагадаємо, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення бюджетного рішення ЄС, яке включало б середньострокову програму допомоги Україні в 50 млрд євро.

Згодом прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні спромоглася переконати угорського колегу Віктора Орбана відмовитися від накладання вето на початок переговорів з Україною про приєднання до Європейського Союзу. 

Читайте також:
Європейські чиновники обговорюють з Україною транзит газу з Азербайджану замість російського Європейські чиновники обговорюють з Україною транзит газу з Азербайджану замість російського
Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік: З березня 2025-го до березня 2026 року Єврокомісія пропонує продовжити тимчасовий захист для українців ще на рік: З березня 2025-го до березня 2026 року
Україна виконала всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС, – Урсула фон дер Ляєн Україна виконала всі вимоги для початку переговорів про вступ до ЄС, – Урсула фон дер Ляєн
Україна до кінця червня отримає від ЄС 1,9 млрд євро Україна до кінця червня отримає від ЄС 1,9 млрд євро