USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65
Втрати орків: 3 3 7 2 2 0 (+990)
USD
НБУ
36.69
Готівка
37.30
EUR
НБУ
39.54
Готівка
40.65

Меджліс кримськотатарського народу просить владу закріпити його правовий статус

За словами Барієва, за 32 роки Меджліс кримськотатарського народу нарешті буде у правовому полі України як представницький орган
Ескендер Барієв

Голова правління "Кримськотатарського Ресурсного Центру", член Меджлісу Ескендер Барієв

Джерело: відкриті джерела

Меджліс кримськотатарського народу подав до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті перший пакет документів щодо закріплення правового статусу Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу. Про це повідомив голова правління Кримськотатарського ресурсного центру, член Меджлісу Ескендер Барієв у Facebook.

"Сьогодні вранці розпочали історичну процедуру як для кримськотатарського народу, так і для України та корінних народів світу. Відповідно до порядку закріплення правового статусу представницького органу корінного народу України та закону про корінні народи подали перший пакет документів щодо закріплення правового статусу Меджлісу кримськотатарського народу у Державну службу України з етнополітики та свободи совісті", – написав Барієв. 

Також голова правління додав, що за 32 роки Меджліс кримськотатарського народу нарешті буде у правовому полі України як представницький орган кримськотатарського народу.

Новини за темою: Після деокупації Криму під кримінальну відповідальність за колабораціонізм може потрапити понад 200 тисяч людей, – Ташева

Що таке Меджліс?

Меджліс – де-факто представницький орган кримських татар із 1991 року. Оформити такий статус де-юре не дозволяло українське законодавство. Однак у 1999 році український політичний та державний діяч Леонід Кучма створив Раду представників кримськотатарського народу при президенті України, що складалася виключно з членів Міллій Меджлісу.

Не маючи в Україні формального юридичного статусу, Меджліс згадувався як представницький орган кримських татар у документах багатьох міжнародних організацій, включаючи такі як Генасамблея ООН чи ОБСЄ.

У Меджлісу після закріплення за ним правового статусу з'явиться можливість брати участь у розробці та реалізації програм, державних і регіональних, що стосуються прав та інтересів кримських татар.

Також із представницьким органом доведеться консультуватися з питань надання землі представникам корінних народів, які повертаються до Криму. Порядок включення відомостей про мови, історію та культуру кримських татар до навчального процесу в Україні також має визначатися у взаємодії з Меджлісом кримськотатарського народу.

Раніше

У Верховній Раді України презентували стратегію першочергових кроків держави після деокупації Автономної Республіки Крим та міста Севастополь. 

За словами першого заступника голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка, парламент уже зробив вагомі кроки, зокрема, прийняв законодавство про корінні народи, про національні спільноти і це "теж частина нашої стратегії із деокупації та реінтеграції Кримського півострова".

Теги: Крим
Читайте також:
Соратниці Аксьонова, яка вербує кримських школярів до російської Соратниці Аксьонова, яка вербує кримських школярів до російської "Юнармії", повідомили про підозру
В український полон потрапило близько 40 російських військових, які є вихідцями із Криму В український полон потрапило близько 40 російських військових, які є вихідцями із Криму
Ак'яр як місто руської слави – не звучить. А Севастополь звучить як зазіхання РФ на український Крим: Чубаров про перейменування топонімів у Криму Ак'яр як місто руської слави – не звучить. А Севастополь звучить як зазіхання РФ на український Крим: Чубаров про перейменування топонімів у Криму
Географічним назвам у Криму повернуть історичні найменування кримськотатарською Географічним назвам у Криму повернуть історичні найменування кримськотатарською