USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65
Втрати орків: 4 9 7 7 0 0 (+1330)
USD
НБУ
39.83
Готівка
40.20
EUR
НБУ
43.11
Готівка
43.65

Посли Євросоюзу погодили відправку заморожених російських активів Україні

За кордоном заморожено близько 300 мільярдів доларів російських активів
Євросоюз
Євросоюз
Джерело: відкриті джерела

Посли Європейського Союзу дійшли згоди щодо останнього кроку перед відправкою заморожених російських активів Україні. Про це повідомив кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк в соцмережі X.

"Посли ЄС погодили останній крок – відправку арештованих надприбутків від російських державних активів, які заморожені в Європейському Союзі, до України", – написав журналіст.

Куди підуть гроші?

Як повідомляє головування Бельгії у Раді ЄС, "гроші підуть на підтримку відновлення та військової оборони України в умовах російської агресії".

Тепер рішення ще має фіналізувати Рада Європейського Союзу.

Заморожені російські активи за кордоном

Після повномасштабного вторгнення РФ в Україну низка країн-партнерів заарештувала державні активи Росії, які на той час перебували в їх країнах.

На початку року президент Володимир Зеленський розповів, що заморожені російські активи за кордоном становлять приблизно 300 мільярдів доларів і вони мають бути використані на підтримку України.

Ще у березні Євросоюз наполягав на виділенні Україні вже цього року до 3 млрд євро коштом прибутку, отриманого від заморожених активів Росії на тлі зниження економічної підтримки України з боку США. 

Також раніше ми повідомляли, що перший мільярд євро від заморожених активів РФ можуть виділити Україні влітку.

Читайте також:
У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ У Кабміні хочуть підвищити ПДВ та військовий збір від 1,5% до 5%, – ЗМІ
Морські дрони Sea Baby оснастили системами Морські дрони Sea Baby оснастили системами "Град"
Молдова стала першою країною, яка підписала безпекову угоду з ЄС Молдова стала першою країною, яка підписала безпекову угоду з ЄС
Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України Рада ЄС схвалила використання доходів від заморожених російських активів на користь України