USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40
Втрати орків: 5 0 3 8 0 0 (+1460)
USD
НБУ
40.12
Готівка
40.50
EUR
НБУ
43.76
Готівка
44.40

Малюк відсторонив керівника департаменту кібербезпеки СБУ Вітюка на час перевірки після розслідування "Слідства.Інфо"

За рішенням голови СБУ Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі
Голова департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк
Голова департаменту кібербезпеки СБУ Ілля Вітюк
Джерело: Слідство. Інфо

Голова Служби безпеки України Василь Малюк відсторонив керівника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Іллю Вітюка від виконання посадових обов'язків на час перевірки обставин, оприлюднених журналістами видання "Слідство.Інфо". Про це передає "Інтерфакс-Україна".

"На час проведення перевірки обставин, оприлюднених журналістами "Слідства.Інфо", голова Служби Василь Малюк відсторонив керівника департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки (ДКІБ) Вітюка від виконання посадових обов'язків", – повідомили агентству в пресслужбі СБУ.

Також там уточнили, що за рішенням голови Служби безпеки Вітюк на час проведення перевірок проходитиме службу в бойовому підрозділі ДКІБ, який виконує оборонні завдання і знищує ворога та його техніку безпосередньо на фронті спільно з ЦСО "А".

"Наразі він відряджений до цього підрозділу і сьогодні виїхав у район виконання бойових завдань", – зазначили у пресслужбі.

В СБУ додали, що висловлюють повагу ЗМІ та журналістам за ефективну спільну роботу на інформаційному фронті проти російської агресії.

Що передувало?

Журналіст Євгеній Шульгат працював над розслідуванням про елітне майно керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка. І з'ясував, що дружина Вітюка Юлія у грудні 2023 року придбала квартиру у житловому комплексі преміумкласу на Печерську у Києві. Ринкова вартість квартири – понад 20 мільйонів гривень.

Згідно з декларацією, офіційно зарплата Вітюка складає 1,8 мільйона гривень на рік. Невдовзі після того як керівник департаменту обійняв нинішню посаду жінка відкрила ФОП, через який отримала 9,4 мільйона гривень прибутку у 2022 році і 13,4 мільйона гривень – у 2023-му.

Після того як розслідування оприлюднили на загал, агенція заявила, що працівник Служби безпеки України, ймовірно, міг давати вказівки представникам військкомату щодо вручення повістки журналісту видання "Слідство.Інфо". Бо так спецслужбовці хотіли покарати розслідувача, який викрив наявність елітного майна Вітюка. 

Розслідування агенції базується на відео з камер спостереження, яке медійники отримали з торгового центру "Дрім", де відбулися події. На відео, зокрема, видно, що в ТЦ в Оболонському районі Києва до їхнього журналіста Євгенія Шульгата підійшли співробітники Солом’янського ТЦК і намагалися вручити йому повістку. 

Згодом головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський наказав провести службову перевірку за фактом переслідування журналіста "Слідство.Інфо" Євгенія Шульгата співробітниками ТЦК. 

Також Офіс генерального прокурора розпочав кримінальне провадження через інцидент із журналістом "Слідство.Інфо" за фактом можливого зловживання службовими повноваженнями з боку працівників СБУ і ТЦК. 

Читайте також:
Помер засновник і голова Помер засновник і голова "Інтерфакс-Україна" Олександр Мартиненко
СБУ вперше застосувала дрон Sea Baby з ракетами СБУ вперше застосувала дрон Sea Baby з ракетами "Град" минулого року, – Малюк
Формував Формував "групи підтримки" для прориву російських ДРГ до Харкова: СБУ затримала агента-в'язня
Втік до Росії та закликає до захоплення Києва і Харкова: Продюсеру Юрію Бардашу повідомили про підозру Втік до Росії та закликає до захоплення Києва і Харкова: Продюсеру Юрію Бардашу повідомили про підозру