USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70
Втрати орків: 2 0 6 6 0 0 (+400)
USD
НБУ
36.57
Готівка
37.45
EUR
НБУ
39.24
Готівка
40.70

Експорт із країн ЄС до України перевищив довоєнний рівень

Країна стала більше імпортувати соєвої олії та деревини
товарний експорт
Джерело: відкриті джерела
Наприкінці 2022 року експорт із країн Європейського Союзу до України перевищив рівень, який був до повномасштабного вторгнення Росії в лютому, інформує Євростат.

У повідомленні зазначається, що торгівля ЄС з Україною сильно постраждала з початку вторгнення, причому найбільше – у період з лютого до березня 2022 року, коли частка України скоротилася як для імпорту, так і для експорту (-40% і -56% відповідно).

Однак у грудні 2022-го частка України в експорті Євросоюзу була вищою за довоєнний рівень (1,5% у грудні порівняно з 1,2% у лютому 2022-го), тоді як імпорт залишився трохи нижчим (1% порівняно з 1,1%).

За даними Євростату, Україна стала менше імпортувати з ЄС соняшникову олію, кукурудзу, насіння ріпаку та суріпиці, а також чавун і сталь. В той же час стала більше імпортувати соєвої олії та деревини.

Раніше

Україна зменшила експорт зернових та олійних культур через штучне блокування "зернового коридору" росіянами.

За січень Україна відправила 5,5 млн тонн зернових, олійних культур та продуктів їх переробки. Це на 1,3 млн тонн менше, ніж за грудень.

Загалом у маркетинговому сезоні (липень-2022 – січень-2023) Україна відвантажила 15,4 млн тонн кукурудзи та 9,7 млн тонн пшениці. Всього у сезоні відправлено 39,2 млн тонн зернових та олійних.

Читайте також:
Україна призупинила експорт електроенергії, щоб покрити внутрішні потреби, – Україна призупинила експорт електроенергії, щоб покрити внутрішні потреби, – "Укренерго"
Кабмін скасував обмеження на експорт м'ясних продуктів, яєць та зернових з України Кабмін скасував обмеження на експорт м'ясних продуктів, яєць та зернових з України
Експорт сирої нафти з Росії на міжнародні ринки досяг рекордних показників Експорт сирої нафти з Росії на міжнародні ринки досяг рекордних показників
У квітні український імпорт електроенергії скоротився майже вдвічі У квітні український імпорт електроенергії скоротився майже вдвічі